Narciarstwo alpejskie - PŚ: Zenhaeusern triumfuje, Grek bohaterem
Rolandhino

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.02.2023, 13:39

Ramon Zenhaeusern wygrał slalom w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Chamonix. Szwajcar na podium stanął obok AJ Ginnisa i Daniela Yule.

Zawody w Chamonix były ostatnim sprawdzianem przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Na starcie slalomu nie pojawił się Lucas Braathen. Lider klasyfikacji w tej konkurencji musiał opuścić rywalizację z powodu operacji usunięcia wyrostka. Pod znakiem zapytania stoi także jego udział w najważniejszej imprezie sezonu. Nieobecność Norwega była dużą szansą dla Henrika Kristoffersena, który walczy z młodszym rodakiem o wygranie klasyfikacji slalomowej.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu znajdował się Clement Noel. Różnice w stawce byli niewielkie. Zwycięzca ze Schladming wyprzedzał o 0,15 sekundy Ramona Zenhaeuserna. Prowizoryczne podium uzupełniał Daniel Yule, tracąc 0,17 sekundy. Trzydziesty alpejczyk zanotował czas o 1,67 sekundy gorszy od liderującego Francuza. Piotr Habdas swojego przejazdu nie ukończył.

W drugiej odsłonie niesamowicie pojechał AJ Ginnis. Grek dotychczas życiowy sukces odniósł, gdy zajął 11. miejsce. W Chamonix awansował z 23. na 2. lokatę, notując najlepszy czas drugiego przejazdu. Całą rywalizację o 1,02 sekundy wygrał Ramon Zenhaeusern. Dla Szwajcara było to piąte zwycięstwo w karierze. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został jego rodak Daniel Yule. Swojej próby nie ukończyli Henrik Kristoffersen i prowadzący na półmetku, Clement Noel.