Skoki narciarskie - PŚ: Katharina Althaus najlepsza w Willingen
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 04.02.2023, 14:30

Katharina Althaus fenomenalnym skokiem na odległość 149,5 metra zagwarantowała sobie zwycięstwo w sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata pań na Muhlenkopfschanze w Willingen. Obok Niemki na podium stanęły Ema Klinec oraz Sara Takanashi. Polki nie startowały.

Poprzedzającą sobotni konkurs serię próbną zwyciężyła Katharina Althaus. Niemka skoczyła 137,5 metra. Dalej lądowała tylko Yuki Ito, osiągając 142 metry. Trzecie miejsce zajęła Ema Klinec ze Słowenii (129 m).

Dalekie skoki mogliśmy oglądać również w konkursie. W pierwszej serii autorką najdłuższej próby była Sara Takanashi. Japonka poszybowała na 139 metr. Takanashi na półmetku jednak nie udało się utrzymać prowadzenia, gdyż wyprzedziła ją Ema Klinec. Słowenka skoczyła 137,5 metra i uzyskała notę o 2,3 punktu wyższą od rywalki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Trzecie miejsce zajmowała wiceliderka Pucharu Świata - Katharina Althaus (133 m). Walka o podium zapowiadała się jednak ciekawie, gdyż czwarta Nozomi Maruyama traciła do Niemki tylko 0,7 punktu. Na kolejnych miejscach, lecz już z większą stratą plasowały się Selina Freitag, Yuki Ito, Chiara Kreuzer czy Eva Pinkelnig.

Czołowa trójka w drugiej serii zaprezentowała nam pokaz fantastycznych lotów. Wspaniały atak na pierwsze miejsce wyprowadziła Katharina Altahus, która poszybowała w okolice 150 metrów. Do tej granicy Niemce zabrakło tylko pół metra. Rywalki podjęły walkę, ale nie zdołały odebrać Althaus prowadzenia. Drugie miejsce zajęła Ema Klinec, popisując się skokiem na 146,5 metrów, a podium uzupełniła Sara Takanashi (141,5 m). Dla Japonki było to już 114. podium Pucharu Świata w karierze.