Siatkówka plażowa - Elite16: Polacy w półfinale!
FIVB

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 04.02.2023, 18:45

Bartosz Łosiak i Michał Bryl w walce o strefę medalową zmierzyli się z dobrze znanymi Holendrami - Brouwerem i Meeuwsenem w turnieju Elite16 w Dosze. Polacy okazali się lepsi i w niedzielę powalczą o pierwsze medale w nowym sezonie.

Polacy dzięki kompletowi zwycięstw w fazie grupowej mogli cieszyć się z bezpośredniego awansu do ćwierćfinału. Dzięki temu w sobotę rano mogli odpoczywać i oglądać rywali z trybun. Nasi reprezentanci czekali na lepszy duet z meczu Brouwer/Meeuwsen - Nicolai/Cottafava. Trzeba przyznać, że było to dość ciekawe i długie spotkanie, z którego ostatecznie po tie-breaku ze zwycięstwa cieszyć się mogli Holendrzy.

Tym samym to właśnie ta para stanęła na drodze Bartosza Łosiaka i Michała Bryla. Z Holendrami nasi reprezentanci po raz ostatni spotkali się... 6 dni temu, kiedy to pokonali rywali w trzech setach w półfinale World Tour Finals, czyli w finałowym turnieju poprzedniego sezonu.

Początek tego pojedynku był bardzo wyrównany, ale od stanu 7:6 Polacy zaczęli budować przewagę w pierwszym secie i zrobiło się już 11:6. Holendrzy to jednak nie byle jacy rywale, więc wzięli się za częściowe odrabianie strat i na przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy prowadzeniu naszych reprezentantów 12:9. Ta przewaga jednak wystarczyła, duet Łosiak/Bryl kontrolował drugą część pierwszego seta i zwyciężył 21:18.

Druga partia zaczęła się podobnie, od wymiany punktów i zaciętej rywalizacji. Tym razem jednak wyrównany przebieg trwał zdecydowanie dłużej i na przerwę techniczną Polacy schodzili z minimalnym prowadzeniem 11:10. Ta wymiana ciosów trwała także po przerwie i do samego końca nasi reprezentanci walczyli o awans do półfinału. Wywalczyli go, wygrywając 21:19 i 2:0 w setach! Tym samym w niedzielę zagrają o pierwsze medale w nowym sezonie.