Short track - PŚ: Stormowska trzecia w finale B

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 04.02.2023, 17:30

Sobota nie była udanym dniem dla polskiego short tracku. Najlepiej spisała się Kamila Stormowska, która zajęła trzecią pozycję w finale B na 1500 metrów.

Sobotnia rywalizacja na 1000 metrów pań rozpoczęła się od repasaży. Na pierwszej ich fazie zakończyła swój udział Gabriela Topolska, która nie ukończyła wyścigu. W finale drugie miejsce zajęła Nikola Mazur, co również nie pozwoliło awansować do ćwierćfinału, gdyż tylko pierwsza zawodniczka otrzymywała przepustkę. To nie był dobry dzień dla naszych zawodniczek na tym dystansie, gdyż Natalia Maliszewska również odpadła w swoim pierwszym biegu. W ćwierćfinale miała zderzenie z Suzanne Schulting. Holenderka została uznana przez sędziów i awansowała do półfinału, a Polka pożegnała się z rywalizacją na tym dystansie. Finalnie całe zawody wygrała Schulting przed Hanną Desmet z Belgii oraz Chutong Zhang z Chin.

Również na 1500 metrów Polki zaczęły zmagania od repasaży. Hanna Sokołowska awansowała do finału, lecz w nim zajęła ostatnie miejsce. Tym samym nie wywalczyła awansu do półfinału, gdzie czekała już Kamila Stormowska. Polka pojechała w pierwszym biegu i zajęła trzecią pozycję. Do drugiej Kim Boutin zabrakło 0,6 sekundy. Reprezentantka Polski awansowała do finału B, w którym zajęła trzecią pozycję. Tym samym całą rywalizację ukończyła na 11. lokacie. Wygrała Minjeong Choi z Korei Południowej przed Kristen Santos-Griswold z USA oraz Courtney Sarault z Kanady.

Panowie w sobotę rywalizowali na tych samych dystansach co panie. Na 1000 metrów na pierwszej fazie repasaży odpadł Paweł Adamski. Zdecydowanie lepiej poradził sobie Diane Sellier, który wygrał całe baraże i awansował do ćwierćfinału. Wystartował w drugim biegu wraz z Łukaszem Kuczyńskim. Niestety Polacy zakończyli swój udział na tej fazie, zajmując odpowiednio ostatnie i trzecie miejsce. Zwyciężył Ji Won Park, a podium uzupełnili Roberts Kruzbergs oraz Felix Roussel. 1500 metrów nie było szczęśliwym dystansem dla panów. Michał Niewiński, Neithan Thomas oraz Mateusz Mikołajuk odpadli w finałach repasaży. Najbliżej awansu był Niewiński, gdyż zajął drugie miejsce w swoim biegu. Całą rywalizację wygrał June Seo Lee. Srebro zdobył Pietro Sighel, a brąz Yong Jin Lim.