PKO Ekstraklasa: Raków wrócił na zwycięską ścieżkę

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.02.2023, 17:18

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Piastem Gliwice w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył w 40. minucie Vladislavs Gutkowskis.

Początek spotkania nie był łatwy dla ekipy Marka Papszuna. Piast podchodził wysoko pod rywala, starając się utrudnić rozegranie i szybko odbierać futbolówkę. Jedna z takich prób mogła się skończyć bramką. Vladan Kovacević źle wybił piłkę, ale Damian Kądzior przestrzelił w dogodnej sytuacji. Pod bramką Frantiska Placha najgroźniej było po strzałach Iviego Lopeza. Ostatecznie udało się gospodarzom objąć prowadzenie tuż przed przerwą. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Vladislavs Gutkowskis, który zapisał na swoim koncie szóstego gola w rozgrywkach.

Druga odsłona była dużo gorszym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a coraz gęściej padający śnieg utrudniał składne rozgrywanie piłkarzom. Gliwiczanie doczekali się strzału celnego w 89. minucie, gdy uderzał Kamil Wilczek. Ten sam zawodnik był bliski przejęcia piłki Kovaceviciovi, który po raz kolejny zgubił koncentrację. Ostatecznie Raków dowiózł korzystny rezultat.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice: 1:0 (1:0)

Bramka: 40' Gutkowskis

Raków: Kovacević - Arsenić, Svarnas, Rundić - Jean Carlos (88' Petrasek), Papanikolau, Berggren (63' Lederman), Kun - Ivi Lopez (78' Wdowiak), Gutkowskis (78' Musiolik), Koczergin (63' Nowak)

Piast: Plach - Pyrka, Czerwiński, Mosór, Holubek (77' Felix) - Dziczek, Hateley (59' Katranis), Ameyaw, Chrapek (73' Tomasiewicz), Kądzior - Wilczek

Żółte kartki: 58' Koczergin, 90+2' Wdowiak - 43' Hateley, 78' Dziczek

Sędzia: Szymon Marciniak