Saneczkarstwo - PŚ: Chmielewski i Kowalewski na 10. miejscu w Altenbergu
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 04.02.2023, 18:00

Tym razem Pucharu Świata w saneczkarstwie zawitał do Altenbergu. W rywalizacji dwójek mężczyzn na 10. lokacie uplasowali się Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski.

Nasza jedyna dwójka w stawce już po pierwszym ślizgu znajdowała się na 10. pozycji. W drugim przejeździe Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski znów pojechali nieźle i ostatecznie udało im się utrzymać miejsce w najlepszej dziesiątce. Zawody wygrali Toni Eggert i Sascha Benecken z czasem 1:24,158. Nieco ponad 0,050 sekundy za nimi uplasowali się Tobias Artl oraz Tobias Wendl. Już z większą stratą podium zamknęli Martins Bots i Roberts Plume. W dwójkach kobiet oglądaliśmy stały zestaw na podium. Zwycięstwo odniosła para Adrena Voetter/Marion Oberhofer, a za nimi uplasowały się ich najgroźniejsze rywalki, czyli dwójki Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal i Selina Egle/Lara Kipp. W rywalizacji udział wzięły Nikola Domowicz oraz Dominika Piwkowska, które na 11 dwójek uplasowały się na 10. pozycji.

W zawodach jedynek kobiet znów prym wiodły Niemki. Zdecydowanie najlepszą z nich była Julia Taubitz. Druga w klasyfikacji Anna Berreiter straciła do niej ponad 0,3 sekundy. Natomiast tuż za Berreiter znalazła się Dajana Eitberger. Niestety w głównych zawodach nie oglądaliśmy żadnej reprezentantki Polski, ponieważ Klaudia Domaradzka po słabym ślizgu nie zdołała awansować przez rozegrany dzień wcześniej Puchar Narodów.