Premier League: Wolverhampton wysoko ograło Liverpool
Row17/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.02.2023, 18:24

Wolverhampton wygrało 3:0 z Liverpoolem w meczu 22. kolejki Premier League. Dla "The Reds" była to już siódma porażka w rozgrywkach.

Gospodarze weszli w mecz w wymarzony sposób. W piątej minucie Hwang Hee-Chan uderzył, a piłka odbiła się od Joela Matipa i wpadła do bramki. "Wiliki" nie spoczęły na jednym golu i szybko podwyższyli prowadzenie. W 12. minucie po strzale Maksa Kilmana interweniował Alisson, a dobitkę wykorzystał Craig Dawson. Do przerwy goście oddali tylko jedno celne uderzenie, kiedy próbę Darwina Nuneza zatrzymał Jose Sa.

Po zmianie stron Liverpool dominował, ale gdy udawało się im wykreować sobie okazję, to zawodziło wykończenie. Trzeciego gola dołożyli za to piłkarze Wolves. W 71. minucie Adama Traore wyłożył piłkę Rubenowi Nevesowi, a ten wpisał się na listę strzelców. Kolejny brak punktów pogłębia trudną sytuację drużyny Jurgena Kloppa w tabeli.

Wolverhampton - Liverpool: 3:0 (2:0)

Bramki: 5'(s.) Matip, 12' Dawson, 71' Neves

Wolverhampton: Jose Sa - Semedo, Dawson, Kilman, Ait Nouri (84' Jonny) - Lemina (83' Podence), Neves, Matheus Nunes - Sarabia (60' Moutinho), Cunha (60' Cunha), Hwang (42' Traore)

Liverpool: Alisson - Robertson (86' Tsimikas), Gomez, Matip, Alexander-Arnold - Thiago (85' Milner), Bajcetić (77' Elliott), Keita (65' Henderson) - Gakpo (85' Oxlade-Chamberlain), Nunez, Salah

Żółte kartki: 45+4' Dawson - 75' Gomez

Sędzia: Paul Tierney