Ligue 1: wygrana PSG z Toulouse
YT/PSG

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.02.2023, 19:22

PSG pokonało 2:1 Toulouse w meczu 22. kolejki Uber Eats Ligue 1. Dzięki zwycięstwu paryżanie co najmniej utrzymają pięć punktów przewagi nad kolejnymi ekipami.

Gospodarze do spotkania z Toulouse przystępowali bez Kyliana Mbappe, który wypadł z powodu kontuzji. Mimo braku Francuza PSG dominowało w pierwszej połowie. Goście oddali jeden strzał celny, ale za to zakończony bramką. W 20. minucie Branco van den Boomen pokonał Gianluigiego Donnarumę uderzeniem z rzutu wolnego. Piłkarze Christophe'a Galtiera dążyli do wyrównania jeszcze przed przerwą. W 34. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Marquinhos, ale trafił w słupek. Chwilę później piłkę w siatce umieścił Achraf Hakimi.

Po zmianie stron gospodarzom udało się dość szybko wyjść na prowadzenie. W 58. minucie Hakimi zagrał do Leo Messiego, a ten pokonał golkipera. Jak się okazało byl to ostatni strzał celny paryżan przed doliczonym czasem gry. Dodatkowe minuty były nerwowe. Najpierw interwencją popisał się Donnaruma, a chwilę później Maxime Dupe. Gole już jednak nie padły.

PSG - Toulouse: 2:1 (1:1)

Bramki: 38' Hakimi, 58' Messi - 20' van den Boomen

PSG: Donnaruma - Mendes (76' Bernat), Pereira, Marquinhos, Hakimi - Ruiz, Sanches (14' Bitshiabu), Soler (76' Zaire-Emery), Vitinha - Ekitike (89' Gharbi), Messi

Toulouse: Dupe - Kamanzi (62' Desler), Rouault, Nicolaisen, Diarra (71' Suazo) - Dejaegere (81' Birmancević), Spierings, van den Boomen - Aboukhlal (81' Sierro), Onaiwu (62' Dallinga), Chaibi

Żółte kartki: 18' Bitshiabu, 45+1' Mendes - 49' Dejaegere, 75' Chaibi

Sędzia: Bastien Dechepy