WTA 125 Cali: Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrały turniej!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 04.02.2023, 23:16

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa, rozstawione w turnieju z numerem drugim pokonały japońsko-chiński duet, Kyoka Okamura i You Xiaodi i wygrały turniej WTA 125 w kolumbijskim Cali. Polki w całym turnieju, prezentowały wyśmienitą formę, tracąc zaledwie jednego seta w drodze do finału.

Na korcie w Cali spotkały się tenisistki, które mają już na swoim koncie triumfy w deblowych imprezach tej rangi. Weronika Falkowska wygrała taki turniej w Andorze w 2022 roku, Katarzyna Kawa cieszyła się z tytułu zdobytego w Bol w 2021 roku, a You Xiaodi wywalczyła trofeum u siebie, w Dalian w 2017 roku. Jedyną z tego grona bez takiego trofeum była Kyoka Okamura.

Pierwszego seta całkowicie zdominowały nasze tenisistki. Polki bardzo szybko przełamały azjatyckie rywalki , później zrobiły to po raz drugi i trzeci i wykorzystując pierwszą piłkę setową błyskawicznie zakończyły partię. Kawa i Falkowska miały w tym secie cztery breaki, z których wykorzystały trzy. Rywalki nie miały ani jednej takiej szansy.

Drugi set był już dużo bardziej wyrównany. Już w pierwszym gemie serwisowym Okamury i You, nasze tenisistki miały dwa breaki, ale ich nie wykorzystały. Nieoczekiwanie w piątym gemie, Falkowska i Kawa przegrały swój serwis dając prowadzenie rywalkom 3:2. Na szczęście w kolejnym gemie Azjatki całkowicie pokpiły sprawę przegrywając gema do zera i tracąc przewagę. Końcówka partii była bardzo wyrównana i zacięta. W dziewiątym gemie pojawił się w obozie naszego duetu moment niepewności. A to wszystko za sprawą breaka, którego miała japońsko-chińska para. Na szczęście nie został on wykorzystany. W kolejnym gemie przy serwisie Azjatek, Polki wywalczyły sobie dwie piłki meczowe, ale niestety obie zostały obronione. Końcówka seta należały niestety do rywalek. W 11.gemie, polskie tenisistki straciły podanie nie wygrywając nawet jednego punktu. W kolejnym gemie Falkowska i Kawa miały dwa break pointy, ale ich nie wykorzystały. Pierwszą i jedyną piłkę setową wykorzystały Okamura i You i wyrównały stan meczu.

Super tie-break był bardzo zacięty. Żaden z duetów nie mógł wywalczyć w nim nawet minimalnej przewagi, a gra toczyła się punkt za punkt. W końcu minimalną przewagę udało się uzyskać Polkom (8-6). Falkowska i Kawa nie dały już sobie odebrać przewagi, nie oddały żadnego punktu do końca rozgrywki i sięgnęły po pierwszy tytuł w tym roku.

Weronika Falkowska/Katarzyna Kawa(POL/POL)[2] – Kyoka Okamura/X.You(JAP/CHIN) 6:1 5:7 [10-6]