Bundesliga: Borussia liderem, Łukasz Piszczek asystował

• Data publikacji: 20.10.2018, 17:30

Borussia Dortmund nie zwalnia tempa. Podopieczni Luciena Favre rozgromili na wyjeździe VfB Stuttgart aż 4:0. Siódme trafienie w tym sezonie zaliczył Paco Alcacer.

Od początku spotkania dortmundczycy agresywnie zaatakowali swojego rywala i już w 3. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą strzału Jadona Sancho. Dwadzieścia minut później z bardzo dobrej strony pokazał się Łukasz Piszczek. Polak otrzymał doskonałe podanie od Reusa, popędził prawą stroną, ponownie wyłożył piłkę do Niemca, a ten wyprowadził Borussię na dwubramkowe prowadzenie. Chwilę później - po błędzie obrońcy VfB Stuttgart - piłkę przejął Paco Alcacer i pięknym lobem pokonał Rona-Roberta Zielera. Do przerwy przyjezdni z Zagłębia Ruhry schodzili z trzybramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron piłkarze BVB strzelili jeszcze jedną bramkę. Na listę strzelców wpisał się Maximilian Philipp. Niemiec otrzymał doskonałe podanie od Pulisicia i pięknym strzałem pokonał golkipera byłej drużyny Marcina Kamińskiego. Po bardzo dobrym spotkaniu Borussia Dortmund pewnie pokonała zespół z Stuttgartu, piłkarze z Signal Iduna Park zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli.

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 0:4 (0:3)

Bramki: Jadon Sancho (3'), Marco Reus (23'), Paco Alcacer (25'), Maximilian Philipp (85')