WTA Hua Hin: Chinka Zhu Lin zdobyła swój premierowy tytuł

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 05.02.2023, 13:11

Chinka Zhu Lin(54.WTA) pokonała Ukrainkę Łesię Tsurenko(136.WTA) i wygrała turniej WTA 250 w Hua Hin. Dla 28-letniej tenisistki to pierwsze w karierze trofeum tej rangi. To był naprawdę dziwny mecz. W obu setach mieliśmy łącznie 14 przełamań.

Obie tenisistki grały ze sobą dotychczas raz. Miało to miejsce w Dubaju w 2019 roku i wtedy górą w trzech setach była Ukrainka. W pierwszym secie, obie tenisistki miały ogromne problemy z utrzymaniem swojego podania. Tsurenko przełamała Zhu trzy razy, ale sama swój serwis straciła czterokrotnie. W zaledwie dwóch z dziesięciu gemów nie mieliśmy breaków. Kluczowy dla losów partii był dziesiąty gem, gdzie Chinka bez straty punktu przełamała rywalkę i wykorzystując pierwszą piłkę setową zakończyła partię.

W drugim secie na początku obie tenisistki skutecznie broniły swoich podań. Od czwartego gema rozpoczął się swoisty festiwal przełamań.  Do stanu 4:3 dla Chinki mieliśmy ich aż cztery, po dwa dla każdej z zawodniczek. Ósmy gem to znowu przełamanie dla Zhu, co dało jej prowadzenie 5:3. W kolejnym gemie przy swoim serwisie zawodniczka z Azji miała piłkę meczową. Nie wykorzystała jej, za to kilka break pointów wywalczyła sobie Tsurenko.  Trzech nie wykorzystała, ale czwarty i owszem i zmniejszyła rozmiar strat.W kolejnym gemie tradycji stało się za dość. Kolejne break pointy wywalczyła sobie Zhu Lin. Jednocześnie były to piłki meczowe. Pierwszą z nich Tsurenko obroniła, ale drugiej już nie i to Chinka wzniosła ręce w geście triumfu.