PKO Ekstraklasa: skromna wygrana Radomiaka ze Stalą
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.02.2023, 14:46

Radomiak Radom wygrał 1:0 ze Stalą Mielec w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył Raphael Rossi.

Szybko prowadzenie mogli objąć goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niewiele obok słupka uderzył Marcin Flis. Później jednak lepiej wyglądała gra gospodarzy. W 23. minucie Roberto Alves wrzucił na głowę Raphaela Rossiego, który otworzył wynik spotkania. W 29. minucie mogło być 2:0, ale skutecznie strzał Luisa Machado obronił Bartosz Mrozek.

W drugiej odsłonie także radomianie byli bliżsi kolejnych goli niż mielczanie wyrównania. Bardzo dobry występ notował Mrozek, skutecznie udaremniając próby rywali. Tak było, chociażby w 66. minucie, gdy sparował na słupek strzał Alberto Cayargi. Kilka minut później sam na sam z golkiperem wyszedł Lisandro Semedo i kopnięta piłka również odbiła się od nogi młodego bramkarza. Goście zakończyli drugą połowę bez celnego strzału i w efekcie przegrali 0:1. Dzięki zwycięstwu Radomiak zbliżył się do ekipy Adama Majewskiego na punkt.

Radomiak Radom - Stal Mielec: 1:0 (1:0)

Bramka: 23' Rossi

Radomiak: Kobylak - Jakubik, Rossi, Cestor, Abramowicz - Alves, Ramos, Semedo (83' Pik), Cayarga (90+2' Donis), Machado - Rocha (86' Sarmiento)

Stal: Mrozek - Matras, Flis, Kruk - Hiszpański (72' Gerbowski), Vallejo (59' Ciepiela), Wlazło (81' Kasperkiewicz), Getinger, Ratajczyk (72' Mak), Domański - Sappinen

Żółte kartki: 4' Alves, 53' Rossi, 59' Machado, 62' Cestor - 40' Vallejo, 59' Getinger, 65' Flis, 69' Matras

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski