Premier League: wygrana Nottingham z Leeds

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.02.2023, 17:07

Nottingham Forrest wygrało 1:0 z Leeds w meczu 22. kolejki Premier League. Zwycięską bramkę zdobył w 14. minucie Brennan Johnson.

Pierwsi bliżej otwarcia wyniku byli goście. W 3. minucie strzał Luisa Sinisterry obronił Keylor Navas. Dziesięć minut później Brennan Johnson uderzeniem zza pola karnego pokonał Illana Mesliera. Jak się okazało, na drugie celne uderzenie przyszło kibicom Nottingham czekać do drugiej połowy. Leeds było zdecydowanie częściej przy piłce, ale nie przekładało się to na kreowani e dogodnych okazji na wyrównanie. Najbliżej szczęścia był Luke Ayling, którego próbę zatrzymał bramkarz.

Po zmianie stron sytuacja na murawie się nie zmieniła. Piłką operowali głównie goście, a to gospodarze byli bliżej kolejnych goli. Te jednak nie padły. Wygrana pozwoliła Nottingham oderwać się od zespołów bezpośrednio zaangażowanych w grę o utrzymanie. Leeds z kolei plasowało się na 17. miejscu z identycznym dorobkiem jak klasyfikowany niżej Everton.

Nottingham Forrest - Leeds United: 1:0 (1:0)

Bramka: 14' Johnson

Nottingham: Navas - Lodu, McKenna, Boly, Williams - Mangala (46' Aurier), Freuler, Danilo (46' Cooback), Gibbs-White - Wood (73' Surridge), Johnson

Leeds: Meslier - Ayling, Cooper, Wober, Struijk (68' Firpo) - Adams (90' Ayew), Roca (56' McKennie), Sinisterra (56' Summerville), Harrison (83' Greenwood), Gnonto - Bamford (68' Rutter)

Żółte kartki: 28' Danilo, 52' Boly, 56' Williams, 90+2' Surridge - 13' Struijk, 78' Wober

Sędzia: Robert Jones