Jeździectwo – Cavaliada: sopockie Grand Prix dla Skrzyczyńskiego
CAVALIADA

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 05.02.2023, 19:33

Jarosław Skrzyczyński zwyciężył w konkursie Grand Prix zwieńczającym trzeci etap cyklu Cavaliada Tour. Lider rankingu tegorocznej edycji jeździeckiego święta umocnił się na swojej pozycji przed finałem w Krakowie.

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Do końca dobiegł także trzeci etap tegorocznej Cavaliady. Wisienką na torcie był konkurs Grand Prix z rozgrywką, gdzie wysokość przeszkód sięgnęła 145 centymetrów. Wyjątkowo rywalizacja nie była zaliczana do rankingu ligi Europy Centralnej, ale zawodnicy walczyli o punkty rankingu Cavaliada Tour. Na pozycji lidera umocnił się Jarosław Skrzyczyński, który na Inturido pokonał rozgrywkowy parkur na czysto w świetnym czasie 38,58 sekundy. Poza nim jedynie Tomasz Miśkiewicz ze Stakkato Lazar nie popełnili żadnego błędu, jednak byli już o 2,5 sekundy wolniejsi. Na trzecim miejscu zameldował się Kamil Grzelczyk, który przeprowadził wałacha Wibaro przez parkur w 39,41 sekundy, ale nie wystrzegł się jednej zrzutki.

Łącznie w rozgrywce znalazło się zaledwie pięciu zawodników. Tuż za czołową trójką był Dawid Skiba na dziewięcioletnim wałachu Odilon van het Bevrijdthof (8 pkt i 39,39 sek.). Na ostatnim miejscu sklasyfikowany został syn niedzielnego zwycięzcy – Patryk Skrzyczyński, który po raz pierwszy w życiu startował w rozgrywce konkursu Grand Prix. Niestety siwy Jerico dwukrotnie odmówił skoku na przeszkodzie nr 2, doprowadzając do tego, że szesnastolatek został wyeliminowany z konkursu.

W porannym finale Małej Rundy zwyciężył Andrzej Głoskowski na dziesięcioletniej klaczy Montenea Z (55,58). O 0,02 sekundy wolniejsza była Lena Kołacka, która wraz z wałachem Suedwind 9 pokonała parkur na czysto. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Paweł Kaliciński na wałachu Guus Van't Kattenbos.

W niedzielę na Ergo Arenie rozegrano również drugą część ujeżdżeniowych zmagań. We freestyle'u ponownie najlepsza była Sandra Sysojeva na ogierze Found Boy (75,083). Tuż za nią sklasyfikowane zostały Natalia Plata na Dolcetto (70,608) i Aleksandra Lesner na Force (68,200).

Kolejnym, i ostatnim, etapem zimowego cyklu Cavaliada Tour będzie Kraków. Zawodnicy będą rywalizować na Tauron Arenie w dniach 2-5 marca.