La Liga: Barcelona wygrywa z Sevillą i powiększa przewagę
Craig Sunter [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.02.2023, 22:58

FC Barcelona wygrała 3:0 z Sevillą w meczu 20. kolejki La Liga. 90 minut na murawie Spotify Camp Nou spędził Robert Lewandowski.

Nieoczekiwanie niedzielne spotkanie nabrało jeszcze większej wagi. W 20. kolejce pięć drużyn znajdujących się za Barceloną nie było w stanie wygrać meczu. Przy takim układzie zespół Xaviego mógł jeszcze bardziej odskoczyć rywalom. W pierwszej połowie gospodarze mieli spory problem, by przedrzeć się przez skomasowaną obronę przeciwnika. Szwankowało też celne ostatnie podanie. Najbliżej otwarcia wyniku był Robert Lewandowski, którego strzał z 27. minuty efektownie obronił Bono. Zespół z Andaluzji miał tylko jedno bardzo niecelne uderzenie Pape Gueye'a.

W drugiej odsłonie Barcelona przyspieszyła tempo. Defensorzy gości zaczęli popełniać błędy w kryciu, co "Duma Katalonii" bezwzględnie wykorzystywała. Pierwsza bramka padła w 58. minucie, kiedy po podaniu Francka Kessiego trafił Jordi Alba. W 70. minucie akcję skrzydłem przeprowadził Raphinha. Brazylijczyk zagrał w poprzek pola karnego, a Gavi umieścił piłkę siatce. Kilka minut później było już 3:0, gdy po zagraniu Alby na listę strzelców wpisał się Raphinha. W końcówce Sevilli udało się oddać pierwszy celny strzał. Dzięki zwycięstwu Barcelona powiększyła przewagę nad Realem Madryt do ośmiu punktów.

FC Barcelona - Sevilla: 3:0 (0:0)

Bramka: 58' Alba, 70' Gavi, 79' Raphinha

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo (80' Alonso), Christensen, Alba (83' Balde) - Pedri, Busquets (8' Kessie), de Jong - Gavi (80' Fati), Lewandowski, Raphinha (84' F.Torres)

Sevilla: Bono - Acuna (65' Ocampos), Rekik, Gudelj, Bade, Montiel - Gueye (83' Fernando), Rakitić, Jordan, O.Torres (46' Gil) - En Nesyri (46' Lamela)

Żółte kartki: 45+1' Rakitić, 75' Jordan

Sędzia: Jose Sanchez