NBA: porażki drużyn z czołówki Konferencji Zachodniej

• Data publikacji: 06.02.2023, 09:46

To nie był udany dzień dla najlepszych zespołów w Konferencji Zachodniej. Denver Nuggets przegrali z Minnesota Timberwolves, a Memphis Grizzlies z Toronto Raptors.

Memphis Grizzlies - Toronto Raptors

Grizzlies, czyli druga drużyna Konferencji Zachodniej zmierzyła się z jedenastą ekipą na Wschodzie. Zespół z Memphis po dwóch porażkach liczył na przełamanie. W pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili już 23:11. Raptors gonili wynik i do przerwy przegrywali tylko 59:62. Grizzlies pod koniec trzeciej kwarty ponownie odskoczyli na kilkanaście punktów (86:71) i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Goście z Torontu znowu wrócili do gry i dzięki ostatniej odsłonie wygranej 28:17 triumfowali w całym spotkaniu 106:103. Rzutu na dogrywkę nie trafił Jaren Jackson.

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets

Osłabiony zespół z Denver nie zdołał wywieźć korzystnego rezultatu z Minnesoty. W składzie Nuggets zabrakło Nikoli Jokicia, Aarona Gordona, Jamala Murraya i Kentaviousa Caldwella-Pope'a, którzy zmagają się z drobnymi urazami. Szczególnie brakowało serbskiego koszykarza. Timberwolves dominowali na parkiecie przez prawie całe spotkanie. Już po pierwszej kwarcie prowadzili 32:21, a cały mecz wygrali 128:98. Nuggets z bilansem 37-17 nadal pewnie prowadzą na Zachodzie.