Rugby - Puchar Sześciu Narodów: rozpoczęcie nowego sezonu rozgrywek

• Data publikacji: 06.02.2023, 15:22

W miniony weekend rozpoczął się nowy sezon Pucharu Sześciu Narodów w rugby. W pierwszej kolejce swoje mecze wygrały Irlandia, Szkocja i Francja.

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Londynie między Anglią i Szkocją. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Obydwa zespoły zanotowały dwa przyłożenia, w tym dla Anglików obydwa w wykonaniu Maxa Malinsa. Jego zespół prowadził 13:12. Ostatecznie spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich kilku minutach. Szkoci wygrali dzięki przyłożeniu Duhana Van der Merwe oraz dwóm skutecznym kopnięciom Finna Russella, z karnego oraz podwyższenia. Tym samym goście triumfowali 29:23.

Niespodziewanie dużo emocji było w starciu pierwszej z ostatnią drużyną poprzedniego sezonu. Do przerwy nie było zaskoczenia, gdyż Francuzi prowadzili na Stadio Olimpico w Rzymie 19:14. Włosi zdobywali punkty głównie w rzutów karnych i mieli nawet szansę na zwycięstwo. W 67. minucie jak się okazało później kluczowe przyłożenie zanotował Matthieu Jalibert, a podwyższył Thomas Ramos i francuski zespół zwyciężył 29:24. W trzecim meczu Irlandia pewnie wygrała 34:10 z Walią. W wielkim hicie już w najbliższą sobotę irlandzki zespół podejmie reprezentację Francji.