Zagraniczny meldunek: wygrane Stysiak i Wołosz
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 06.02.2023, 23:55

Kolejny tydzień rozgrywek na włoskich parkietach przyniósł wiele emocji. W minionej kolejce mogliśmy oglądać aż dwa polsko-polskie pojedynki. Z wygranych cieszyły się Magdalena Stysiak i Joanna Wołosz.

W 17. kolejce Serie A naprzeciwko siebie stanęły drużyny Magdaleny Stysiak - Vero Volley Mediolan oraz Moniki Gałkowskiej - Bartoccini-Fortinfissi Perugia. Z tego pojedynku zwycięsko wyszła Stysiak, chociaż plasująca się u dołu ligowej tabeli Perugia łatwo skóry nie sprzedała. Najciekawszą walkę mogliśmy oglądać w pierwszym i trzecim secie, o których rozstrzygnięciach zadecydowały emocjonujące końcówki. Vero Volley jednak swoją dominację pokazał w ostatniej partii i zgarnął komplet punktów, rozbijając ekipę Perugii 25:11. Magda Stysiak dołożyła swoją cegiełkę do wygranego spotkania, zdobywając łącznie 15 punktów. Z dobrej strony zaprezentowała się też Monika Gałkowska, dokładając do dorobku swojej drużyny 19 „oczek”.

Vero Volley Mediolan - Bartoccini-Fortinfissi Perugia 3:1 (24:26, 25:20, 26:24, 25:11)
Magdalena Stysiak: 15 punktów (12 atakiem, 2 bloki, 1 as)
Monika Gałkowska: 19 punktów (18 atakiem, 1 as)

Po raz kolejny wyższość rywalek musiała uznać drużyna Wash4green Pinerolo. Zespół Martyny Grajber na wyjeździe 1:3 uległ ekipie Megabox Ond. Savio Vallefoglia. Siatkarki Pinerolo miały swoje okazje w tym meczu, których nie potrafiły wykorzystać. Szczególnie bolesny był pierwszy set, w którym przyjezdne długo prowadziły, aby ostatecznie przegrać zaciętą końcówkę. Martyna Grajber nie zagrała w tym spotkaniu.

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Wash4green Pinerolo 3:1 (29:27, 15:25, 28:26, 25:16)
Martyna Grajber: nie grała

Na zakończenie kolejki mogliśmy oglądać kolejny polsko-polski pojedynek. Reale Mutua Fenera Chieri Olivii Różański podejmowało Prosseco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz. Oba zespoły zafundowały swoim kibicom arcyciekawe widowisko. Po wyrównanej walce dwa pierwsze sety na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie. Imoco jednak nie zamierzało wracać do Conegliano bez punktów. Mistrzynie Włoch doprowadziły do tie-breaka, którego wygrały w bardzo dobrym stylu. Dobry mecz odnotowała Wołosz, która oprócz znakomitej pracy na rozegraniu dołożyła punktowy blok i zagrywkę. Druga z reprezentantek Polski - Olivia Różański spędziła mecz w kwadracie dla rezerwowych.

Reale Mutua Fenera Chieri - Prosseco Doc Imoco Conegliano 2:3 (27:25, 25:21, 21:25, 17:25, 9:15)
Olivia Różański: nie grała

Joanna Wołosz: 2 punkty (1 atakiem, 1 as)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.