NBA: Clippers lepsi od Nets, Spurs nadal bez Sochana
wikimedia.commons

• Data publikacji: 07.02.2023, 09:55

Dzisiaj rozegrano osiem kolejnych spotkań ligi NBA. W jednym z ciekawszych meczów Los Angeles Clippers pokonali Brooklyn Nets. Kolejną porażkę ponieśli San Antonio Spurs, nadal bez Jeremy'ego Sochana na parkiecie.

Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers

Ciekawie zapowiadał się dzisiaj mecz piątej drużynie Konferencji Wschodniej z czwartą w Zachodniej. W pierwszej kwarcie Nets mieli osiem punktów przewagi, ale w drugiej części inicjatywę przejęli Clippers, którzy prowadzili 51:40. Gospodarze po serii 10:0 wrócili do gry. W trzeciej kwarcie sytuacja była podobna. Zespół z Los Angeles wygrywał 72:61, ale Brooklyn odpowiedział serią dziewięciu oczek. Jeszcze w tej odsłonie Nets przejęli prowadzenie i nawet w czwartej ćwiartce było 107:99 na ich korzyść. Szybko stracili to prowadzenie, gdyż Clippers zanotowali serię 9:0. Gospodarze prowadzili jeszcze 113:111 na trzy minuty przed końcem, ale ostatnie fragmenty zdecydowanie należały do koszykarzy z Miasta Aniołów. Ekipa z Los Angeles zwyciężyła 124:116. Nets przegrali mimo 47 punktów Cama Thomasa, który trafił siedem rzutów za trzy punkty.

Chicago Bulls - San Antonio Spurs

Kontuzjowany Jeremy Sochan nadal nie wrócił do gry. Spurs pod nieobecność polskiego koszykarza przegrał 104:128 w Chicago. Decydująca okazała się ostatnia kwarta, którą Bulls wygrali 38:19. Dla zespołu Grega Poppovicha to dziewiąta porażka z rzędu i zajmuje on przedostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej. Byki po trzeciej kolejnej wygranej potwierdzają ambicje walki o fazę play-off na Wschodzie. Double-double (22 pkt. i 12 zb.) zanotował Nikola Vucević.

Komplet wyników minionej nocy

Detroit Pistons - Boston Celtics 99:111 (25:26, 28:34, 19:30, 27:21)
Killian Hayes 17 pkt/2 zb/9 as - Jayson Tatum 34 pkt/11 zb/6 as
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 91:114 (25:37, 21:29, 26:30, 19:18)
Kristaps Porzingis 18 pkt/7 zb/1 as - Jarrett Allen 23 pkt/8 zb/3 as
Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 116:124 (27:29, 26:26, 35:36, 28:33)
Cam Thomas 47 pkt/4 zb/3 as - Paul George 29 pkt/4 zb/3 as
Chicago Bulls - San Antonio Spurs 128:104 (39:28, 23:31, 28:26, 38:19)
Nikola Vucević 22 pkt/12 zb/4 as - Jakob Poeltl 14 pkt/9 zb/4 as
Houston Rockets - Sacramento Kings 120:140 (24:31, 24:34, 40:34, 32:41)
Jalen Green 27 pkt/3 zb/3 as - Keegan Murray 30 pkt/6 zb/1 as
Utah Jazz - Dallas Mavericks 111:124 (37:25, 25:35, 23:29, 26:35)
Jordan Clarkson 26 pkt/4 zb/2 as - Josh Green 29 pkt/6 zb/2 as
Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder 141:114 (31:37, 29:16, 44:26, 37:35)