NHL: powrót rozgrywek po weekendzie gwiazd

• Data publikacji: 07.02.2023, 11:07

Po przerwie na weekend gwiazd do gry wrócił sezon zasadniczy w lidze NHL. Dzisiaj rozegrano sześć meczów. W jednym z nich Dallas Stars wygrali po rzutach karnych z Anaheim Ducks.

Przed przerwą Dallas Stars przegrali trzy kolejne mecze. Dzisiaj liderzy Konferencji Zachodniej liczyli na przełamanie w starciu z przedostatnim zespołem. Anaheim Ducks nie byli jednak na straconej pozycji, gdyż odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu. Mecz długo przebiegał po myśli zespołu z Dallas. Gospodarze po bramkach Nilsa Lundkvista i Roope Hintza prowadzili w połowie drugiej tercji 2:0. Ducks odrobili straty między 12. i 13. minutą trzeciej odsłony po golach Jakoba Silfverberga (w przewadze) i Adama Henrique. Doszło do dogrywki, w której Anaheim nie wykorzystało przewagi liczebnej, a Dallas świetnych szans w kontrze. O losach meczu rozstrzygnęły rzuty karne. Stars objęli prowadzenie po trafieniu Jasona Robertsona, wyrównał Mason McTavish, a zwycięstwo gospodarzom zapewnił Tyler Seguin.

Dłużej niż podstawowe 60 minut trwały także dwa inne spotkania. Zakończyły się one nie po rzutach karnych, a po dogrywce. Po bardzo wyrównanym starciu New York Rangers pokonali 5:4 Calgary Flames. W czasie trzech tercji po dwie bramki strzelili Filip Chytil i Mika Zibanejad. Zwycięskie trafienie w dodatkowym czasie gry zaliczył Alexis Lafreniere. Takim samym wynikiem i dogrywką zakończył się mecz New Jersey Devils z Vancouver Canucks. Gospodarze prowadzili już 4:1, ale goście z Kanady odrobili straty. Wygraną ekipie z New Jersey zapewnił Jesper Bratt na 42 sekundy przed końcem dodatkowego czasu gry.

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
Philadelphia Flyers - New York Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
New Jersey Devils - Vancouver Canucks 5:4 (1:1, 3:2, 0:1, 1:0)
New York Rangers - Calgary Flames 5:4 (1:1, 2:1, 1:2, 1:0)
Dallas Stars - Anaheim Ducks 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 2:1)
Arizona Coyotes - Minnesota Wild 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)