Serie A: Juventus rozbił Salernitanę
Madip86

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.02.2023, 22:56

Juventus wygrał 3:0 z Salernitaną w ostatnim meczu 21. kolejki Serie A. Całe spotkanie w barwach "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny, a wśród gospodarzy 71 minut na murawie spędził Krzysztof Piątek.

Stroną dominującą od pierwszego gwizdka byli goście z Turynu. Początkowo gospodarze solidnie prezentowali się w defensywie, co obecnym sezonie zdarzało się rzadko. Taki stan nie trwał jednak długo, bo od 25. minuty wróciła w ich szeregi nieporadność. Wtedy to Angel Di Maria wykorzystał swój spryt i dał się sfaulować w polu karnym Hansowi Nicolussiemu Caviglii. Jedenastkę na gola zamienił Dusan Vlahović, dla którego to było premierowe trafienie w lidze od 15 października. Juventus jeszcze przed przerwą zdołał podwyższyć prowadzenie. Tym razem Vlahović nieczysto kopnął piłkę, lecz ta powędrowała do niepilnowanego Filipa Kosticia, a on umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron nadzieje Salernitany na chociażby remis zostały znacząco nadszarpnięte. Dusan Vlahović do gola i asysty dołożył kolejne trafienie i było już 0:3. Do końca spotkania lepsze okazje na kolejne bramki mieli goście. W poprzeczkę uderzył Di Maria, Moise Kean w słupek, a w rajdach Federico Chiesy brakowało wykończenia. W drugich czterdziestu pięciu minutach gospodarze nie oddali choćby jednego celnego strzału i Wojciech Szczęsny mógł cieszyć się z dziesiątego czystego konta w lidze.

Salernitana - Juventus: 3:0 (2:0)

Bramki: 26'(k.), 47' Vlahović, 45' Kostić

Salernitana: Ochoa - Sambia, Troost-Ekong, Broon, Bradarić (60' Bonazzoli) - Coulibaly (79' Castanos), Caviglia (71' Bohinen), Vilhena (46' Lovato) - Candreva, Piątek (71' Crnigoj), Dia

Juventus: Szczęsny - Danilo, Bremer, Alex Sandro - Kostić (62' Cuadrado), Rabiot, Locatelli, Miretti (43' Fagioli), De Sciglio (80' Iling Junior) - Di Maria (62' Chiesa), Vlahović (79' Vlahović)

Żółte kartki: 23' Vilhena - 16' Rabiot

Sędzia: Antonio Rapuano