Serie A: okazałe zwycięstwo Napoli

• Data publikacji: 20.10.2018, 22:30

W 9. kolejce włoskiej Serie A Napoli pokonało Udinese 3:0. Tym samym drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego wykorzystała remis Juventusu i zmniejszyła stratę do lidera do 4 punktów.

Po przerwie reprezentacyjnej doszło do kolejnego polskiego spotkania w rozgrywkach Serie A: Udinese Łukasza Teodorczyka podejmowało Napoli Milika i Zielińskiego. Faworytem byli goście, którzy za wszelką cenę chcieli wykorzystać potknięcie Juventusu w starciu z Genuą. Celem gospodarzy było przerwanie serii trzech kolejnych porażek.

Bardzo pechowo rozpoczęło się to spotkanie dla Simone Verdiego, który już w 4. minucie opuścił boisko z powodu urazu. Początkowe minuty to sporo nerwowości z obu stron i próby przejęcia inicjatywy przez gości. Pierwsza okazja to strzał Callejona zza pola karnego, który nie sprawił problemu bramkarzowi Udinese. Jednak już po kilku minutach Napoli objęło prowadzenie. W 14. minucie wprowadzony za kontuzjowanego Verdiego Fabian Ruiz popisał się kapitalnym strzałem i pokonał bezradnego Scuffettę. Po stracie bramki odważniej ruszyli gospodarze. Okazję do wyrównania stworzyli sobie w 23. minucie po uderzeniu z kilkunastu metrów Lasagny, jednak na posterunku był Karnezis. W drugiej części pierwszej połowy goście osiągnęli dużą przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie stwarzali stuprocentowych sytuacji. Udinese zaś nastawiło się na kontrataki. W 37. minucie doszło do interwencji VAR, jednak arbiter nie zmienił decyzji i nie pokazał czerwonej kartki Arkadiuszowi Milikowi za faul na Rodrigo De Paulu. W 43. minucie Polak stanął przed szansą na podwyższenie wyniku, jednak piłka po uderzeniu głową poleciała nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy okazję do wyrównania miał Pussetto, jednak wynik przed przerwą nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się z opóźnieniem, ponieważ konieczne było sklejenie jednej z siatek. Z początku utrzymywała się przewaga Napoli, jednak z czasem gra się wyrównała i obie drużyny miały problem ze stwarzaniem sytuacji. Wśród gospodarzy wyróżniał się Lasagna, który w 61. minucie stanął przed dogodną szansą, jednak świetną interwencją popisał się Koulibaly. Po chwili uaktywnił się Zieliński, który po akcji z Hysajem oddał strzał z dystansu i wywalczył korner. W 67. minucie Samir miał okazję na podwyższenie wyniku, ale nie wykorzystał kolejnej dobrej akcji Polaka. Chwilę później znów szansę miał Zieliński, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Callejona. W 79. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Napoli, za zagranie ręką Opoku. Jedenastkę na bramkę zamienił Mertens. Na 3:0 podwyższył Rog, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Piotra Zielińskiego. Tym samym Napoli wykorzystało niespodziewaną stratę punktów lidera i zmniejszyło stratę do czterech punktów.

Łukasz Teodorczyk spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński wyszli w pierwszej jedenastce gości. Napastnik spędził na murawie 74 minuty, zaś pomocnik rozegrał 85 minut.

Udinese - Napoli 0:3 (0:1)

Bramki: Ruiz (14'), Mertens (82'), Rog (86')

Udinese: Scuffet - Larsen, Troost-Ekong (35' Opoku), Nuytinck (86' Wague), Samir - Behrami (68' Barak)- Pussetto, Fofana, Mandragora, De Paul - Lasagna

Napoli: Karnezis - Malcuit, Albiol, Koulibaly, Hysaj - Callejon, Allan, Zieliński (85' Rog), Verdi (4' Ruiz) - Milik (74' Hamsik), Mertens

Żółte kartki: Pussetto, De Paul, Opoku - Milik, Albiol, Allan, Mertens

Sędziował: Maurizio Mariani