Narciarstwo alpejskie - MŚ: Bassino ze złotem w supergigancie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 08.02.2023, 12:51

Włoszka Marta Bassino zdobyła złoty medal w supergigancie podczas alpejskich Mistrzostw Świata 2023, które rozgrywane są we francuskim Courchevel-Meribel. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła rywalizacji.

Do zmagań zgłoszono 37 zawodniczek, wśród których znalazła się startująca jako 27. Maryna Gąsienica-Daniel.

Wygrała startująca z numerem 8. Włoszka Bassino, która na mecie zameldowała się z czasem 1 minuty 28 sekund i sześciu dziesiątych sekundy. Po srebro sięgnęła startująca po niej liderka PŚ - Mikaela Shiffrin z USA, która do najlepszej straciła 0,11 sekundy. Czołową trójkę ze stratą 0,33 sekundy uzupełniły dwie zawodniczki - Austriaczka Cornelia Huetter (nr 6) i Norweżka Kejsa Vickhoff Lie (nr 4).

Medalu nie zdołała zdobyć broniąca tytułu Lara Gut-Behrami. Szwajcarka w pierwszej części trasy notowała bardzo dobre czasy, ale ostatecznie zajęła 6. miejsce, ze stratą 0,37 sekundy.

Jako 27. do zmagań przystąpiła Maryna Gąsienica-Daniel. Polka na pierwszym sektorze była szybszą od Bassino, ale ostatecznie nie ukończyła rywalizacji. Łącznie na mecie zameldowało się 31 zawodniczek.