Eurocup: osłabiony Śląsk walczył, ale przegrał w Grecji
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 08.02.2023, 20:27

Niestety, Śląsk Wrocław nie może się przełamać w rozgrywkach Eurocupu. W meczu 14. kolejki przegrał 66:90 z Promitheasem Patras.

Ostatnio bardzo mocno spadła forma koszykarzy Śląska Wrocław. Widać to głównie w meczach Energa Basket Ligi, a przy okazji mistrzowie Polski nie mogą się przełamać w Eurocupie. Na trzynaście meczów wygrali tylko raz i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Z każdą kolejną porażką szansę na awans spadają. Dzisiaj rywalem Śląska w wyjazdowym starciu był Promitheas Patras. Grecki zespół był na szóstej pozycji w tabeli, z bilansem 8-5 i pewną przepustką do fazy play-off. Dodatkowo, wrocławianie byli mocno osłabieni. Kontuzjowany jest m.in. Jeremiah Martin, a ostatnio drużynę opuścił Conor Morgan. W składzie zabrakło jeszcze nowych zawodników - DJ Mitchella i Vasy Pusicy.

Wynik otworzył Jakub Nizioł, ale potem siedem punktów zanotowali gospodarze. Śląsk szybko odrobił straty, ale nawet po serii 19:0 prowadził wysoko 25:9. Mistrzowie Polski wykorzystali kilka koszmarnych minut w wykonaniu Promitheasu. W końcówce pierwszej kwarty grecka ekipa zaliczyła serial 9:2 i zmniejszyła różnicę. Na początku drugiej odsłony wrocławianie potrzebowali ponad trzech minut, aby po raz pierwszy trafić do kosza. Tym samym prowadzili tylko 29:25, a minutę później po trójce znanego z PLK, Joe Thomassona już przegrywali. Gospodarze odskoczyli nawet na sześć punktów, ale Śląsk miał lepsze fragmenty przed zejściem do szatni i do przerwy przegrywał 41:43.

W drugiej połowie już całkowicie inicjatywę przejął Promitheas Patras. Trzecią kwartę wygrał 24:13, wypracowując bezpieczną przewagę. Koszykarze Śląska walczyli jeszcze o korzystny wynik, ale widoczne były braki kadrowe. Na niecałe trzy minuty przed końcem gospodarze odskoczyli na ponad 20 punktów. Tym samym polski zespół zanotował kolejną porażkę w Eurocupie. Tym razem 66:90 w Grecji i pozostaje na dole tabeli grupy B.

Promitheas Patras - WKS Śląsk Wrocław 90:66 (18:27, 25:14, 24:13, 23:12)

Promitheas: Thomasson 20, Dangubic 15, Simpson 14, Conditt 13, Gkikas 9, Tsairelis 5, Tanoulis 5, Cowan 4, Hogue 3, Mouratos 2, Kulboka 0, Lagios 0

Śląsk: Dziewa 19, Kolenda 10, Tomczak 10, Nizioł 9, Bibbs 8, Gołębiowski 7, Adamczak 2, Wiśniewski 1, Pawłow 0, Parachowski 0.