Premier League: remis Manchesteru United z Leeds
Ank Kumar/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.02.2023, 23:12

Manchester United zremisował 2:2 z Leeds United w zaległym meczu 8. kolejki Premier League. Tym samym gospodarze zakończyli serię 13. wygranych meczów na własnym stadionie.

Kibice zgromadzeni na Old Trafford nie mogli żałować wydanych pieniędzy. Spotkanie oglądało się z przyjemnością - na boisku często działo się tyle, że realizatorzy nie nadążali serwować telewidzom powtórek. Z wysokiego C rozpoczęli mecz goście. Wilfried Gnonto strzałem z dystansu pokonał bramkarza już w pierwszej minucie. Gracze Michaela Skubali mogli pójść za ciosem po uderzeniu Patricka Aylinga, które jednak zostało obronione przez golkipera. Z czasem zaczęli rozkręcać się piłkarze "Czerwonych Diabłów". Z minuty na minutę pod bramką Ivana Mesliera było goręcej. Dwie "setki" zmarnował Alejandro Garnacho, kilka prób z dystansu Marcela Sabitzera również nie zatrzepotało w siatce. Efektem był niespodziewany wynik 0:1 do przerwy.

Po zmianie tron wydarzyła się niemal analogiczna sytuacja, co na starcie meczu. Znów szybko gola zdobyli goście, tym razem po zagraniu Crysencio Summervile'a piłka odbiła się od Raphaela Varane'a i wpadła do siatki. Na Old Trafford zapachniało sporą sensacją. Strzałem w dziesiątkę były zmiany dokonane przez Erica ten Haaga, a szczególnie pojawienie się na boisku rekonwalescenta, Jadona Sancho. W 62. minucie Diogo Dalot idealnie dośrodkował do Marcusa Rashforda, który zanotował kontaktowe trafienie. Leeds potrafiło groźnie odpowiedzieć, ale Brenden Aaronson tylko obił słupek. Z drugiego gola za to mogli cieszyć się gospodarze. Na listę strzelców, po raz pierwszy od września, wpisał się Sancho. Mimo kilku szans i zdecydowanej dominacji w ostatnich minutach nie udało się Manchesterowi wygrać. W niedzielę oba zespoły zmierzą się ponownie, ale już na Elan Road.

Manchester United - Leeds United: 2:2 (0:1)

Bramki: 62' Rashford, 70' Sancho - 1' Gnonto, 48'(s.) Varane

Manchester: de Gea - Dalot (82' Malacia), Martinez, Varane, Shaw - Fred, Sabitzer (82' Lindelof), Garnacho (59' Pellistri), Fernandes, Rashford - Weghorst (59' Sancho)

Leeds: Meslier - Ayling, Koch, Wober, Struijk (23' Firpo) - Adams, McKennie (90' Greenwood), Sinisterra (8' Summervile), Harrison (63' Aaronson), Gnonto (90' Joseph) - Bamford (63' Rutter)

Żółte kartki: 80' Sabitzer - 53' McKennie, 56' Adams, 77' Firpo

Sędzia: Simon Hooper