Podsumowanie II ligi: Widzew zwyciężył w meczu przyjaźni

• Data publikacji: 20.10.2018, 22:30

Widzew Łódź umocnił swoją pozycję na fotelu lidera i pewnie pokonał chorzowski Ruch w meczu przyjaźni. Ponadto Resovia niespodziewanie wygrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, a Górnik Łęczna rozgromił Siarkę Tarnobrzeg.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź

Dzisiejsze spotkanie na stadionie przy ulicy Cichej 6 oglądał komplet publiczności. Łodzianie na początku meczu objęli prowadzenie za sprawą strzału Zuziaka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie od Mąki. Kilka minut później Widzewiacy wyprowadzili kolejny cios. Gutowski uderzył lewą nogą wprost pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi Ruchu żadnych szans i już w 8. minucie spotkania podopieczni Radosława Mroczkowskiego prowadzili 0:2. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy trzeciego gola w tym meczu zdobył Świderski - napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Ruchu i wpakował piłkę do bramki. W drugiej części spotkania chorzowian było stać tylko na jedną, honorową bramkę zdobytą za sprawą samobója. Futbolówkę do własnej bramki wpakował Kozłowski. Widzew zasłużenie wygrał w Chorzowie, dając jasno do zrozumienia, że pierwszoligowe rozgrywki są w zasięgu ręki czterokrotnego Mistrza Polski.

Olimpia Grudziądz - Resovia

W drugim arcyciekawym spotkaniu tej kolejki Resovia niespodziewanie pokonała Olimpię Grudziądz. Pomimo tego, że drużyna z Grudziądza ostatnio również nie zachwycał, to wydawało się, że pewnie poradzi sobie z beniaminkiem, który wygrał tylko jeden mecz w tym sezonie. Po pierwszej połowie wszystko na to wskazywało, ponieważ rzeszowska drużyna przegrywała 2:1. Po zmianie stron w szeregach podkarpackiego zespołu nastąpiła mobilizacja i udało się strzelić wyrównującego gola. Chwilę później bardzo głupio zachował się zawodnik gospodarzy - Aghvan Papikyan - który w jednej akcji otrzymał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Kolejne minuty przyniosły dwie bramki dla Resoviaków. Tuż przed zakończeniem spotkania, w doliczonym czasie gry, kontaktowego gola zdobyła Olimpia, ale było już za późno, żeby odrobić stratę kolejnej bramki i doprowadzić do remisu.