Premier League: remis Chelsea z West Hamem w derbach
2019 Getty Images

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.02.2023, 15:40

West Ham zremisował 1:1 z Chelsea w meczu 22. kolejki Premier League. Po jednym trafieniu zdobyli Joao Felix i Emerson Palmieri. 90 minut w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Fabiański.

W pierwszych kilkunastu minutach dużo lepszym zespołem byli goście. W 9. minucie do siatki trafił Joao Felix, ale były gracz Atletico był na spalonym. Piłkarz wracający po pauzie za czerwoną kartkę wykazywał dużą chęć do gry i jego starania zaowocowały golem w 16. minucie. Wtedy Enzo Fernandez popisał się znakomitym podaniem za linię obrony, gdzie pojawił się Portugalczyk i było 1:0. Kilka minut później Łukasza Fabiańskiego pokonał także Kai Havertz, ale znów bramka nie została uznana przez spalonego. Nieoczekiwanie nastąpiło wyrównanie przez gospodarzy. Jarrod Bowen przedłużył dośrodkowanie, a na listę strzelców wpisał się Emerson Palmieri.

W drugiej odsłonie nadal Chelsea była częściej przy piłce, jednak niewiele z tej przewagi wynikało. Kompaktowa defensywa "Młotów" dobrze się przesuwała i nie dopuszczała do groźnych uderzeń. Przez drugie czterdzieści pięć minut żadna z drużyn nie oddała celnego strzału, choć po razie brakło im niewiele. W 82. minucie dobitkę po próbie Declana Rice'a wykorzystał Tomas Soucek. Tym razem gospodarzom VAR anulował bramkę, po raz trzeci z powodu spalonego. W 90. minucie po strzale Conora Gallaghera doszło do kontrowersji - kładąc się na ziemię, lecącą futbolówkę ręką zablokował Soucek. Sędziowie nie zdecydowali się na podyktowanie rzutu karnego. Remis nie dawał żadnej z ekip, znaczących zysków w tabeli.

West Ham - Chelsea: 1:1 (1:1)

Bramki: 28' Emerson - 16' Felix

West Ham: Fabiański - Kehrer, Ogbonna, Aguerd (80' Johnson) - Coufal, Rice, Paqueta (14' Soucek), Emerson, Benrahma (67' Downes), Bowen - Antonio (67' Ings)

Chelsea: Kepa - James, Badiashile, Silva, Cucurella (67' Chilwell) - Loftus-Cheek (79' Gallagher), Fernandez, Madueke (68' Mount), Felix, Mudryk (67' Ziyech) - Havertz

Żółte kartki: 55' Coufal - 64' Badiashile

Sędzia: Craig Pawson