NHL: pierwsze zwycięstwo Detroit Red Wings w sezonie

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 21.10.2018, 09:27

Za nami kolejna długa noc z najlepszą ligą hokejową świata. Zwycięstwa zanotowały m. in. ekipy Detroit Red Wings czy Vegas Golden Knights. Dla tych pierwszych był to premierowy triumf w tym sezonie.

Trzecią porażkę z rzędu zanotowali hokeiści Caroliny Hurricanes. Tym razem musieli uznać wyższość zespołu z Colorado. Już w pierwszej tercji goście objęli prowadzenie po trafieniu Gabriela Landeskoga. Szwed podwyższył wynik w drugiej tercji, wykańczając zespołową akcję. W trzeciej tercji jeszcze raz ukłuli goście. W końcówce meczu honorową bramkę dla Hurricanes zdobył Michael Ferland.

Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Kiepsko tego weekendu prezentują się zawodnicy New Jersey Devils, którzy zanotowali drugą porażkę w dwa dni. Do 57. minuty było co prawda 2:2. Losy meczu zmieniła jednak bramka Jakuba Voracka dla Flyers. Devils postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Ten manewr nie przyniósł jednak oczekiwanego efektu. Gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki, przypieczętowując zwycięstwo.

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Z doskonałej strony zaprezentowali się zawodnicy Buffalo Sabres. Podopieczni Phila Housleya zdeklasowali Los Angeles Kings 5:1. Bohaterem spotkania został strzelec trzech bramek Jeff Skinner.

Los Angeles Kings - Buffalo Sabres 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

O zwycięstwie Winnipeg Jets przesądziła w zasadzie świetna druga tercja, którą wygrali 2:0. Bramki zdobyli wówczas Myers i Morrissey. W ostatniej odsłonie zawodnicy Arizony złapali kontakt, byli nawet blisko doprowadzenia do remisu, ale w ostatniej minucie strzałem do pustej bramki wynik na 5:3 ustalił Blake Wheeler.

Winnipeg Jets - Arizona Coyotes 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Hokeiści Chicago Blackhawks w końcu odnieśli zwycięstwo w regulaminowym czasie grze, mimo że przez długi czas zanosiło się na kolejną ich dogrywkę w tym sezonie. W trzeciej tercji dwie bramki zdobył jednak Patrick Kane, a jedno trafienie zaliczył Marcus Kruger.

Columbus Blue Jacket - Chicago Blackhawks 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Bardzo dobrze dzisiejszy mecz otworzyli zawodnicy Panter. Trafienia Yandle i Bjugstada dały im prowadzenie 2:0 po pierwszej tercji. Goście odpowiedzieli jednak trzema bramkami w drugiej tercji. Trzecia odsłona należała do zawodników z Florydy, którzy doprowadzili do dogrywki. W niej górą okazali się jednak przyjezdni. Gustav Nyquist zdobył bramkę na wagę pierwszego zwycięstwa w sezonie Red Wings.

Florida Panthers - Detroit Red Wings 3:4 po dogrywce (2:0, 0:3, 1:0, 0:1)

Derby Kanady lepiej rozpoczęli zawodnicy Montreal Canadiens, bowiem już po pierwszej tercji prowadzili 3:1. W drugiej tercji Senatorzy doprowadzili jednak do remisu. W trzeciej tercji żadna z drużyn nie zaryzykowała, więc do rozstrzygnięcia niezbędna była dogrywka. Na listę strzelców w 3. minucie dodatkowego czasu wpisał się Mark Stone, tym samym dając zwycięstwo Ottawie.

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 4:3 po dogrywce (1:3, 2:0, 0:0, 1:0)

Przekonywujące zwycięstwo zanotowali także hokeiści St. Louis Blues. W końcu przełamał się nowy nabytek tej ekipy, czyli Ryan O'Reilly. Kanadyjczyk po przejściu z Buffalo Sabres długo nie mógł znaleźć drogi do bramki rywali. Tym razem strzelił na 3:0, praktycznie przesądzając o sukcesie swojej ekipy. Ostatecznie goście wygrali 4:1.

Toronto Maple Leafs - St. Louis Blues 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Najwięcej emocji tej nocy dostarczył mecz w Minnesocie. Tamtejsze Wild po dogrywce ograli Błyskawice z Tampa Bay 5:4. Zwycięską bramkę w 3. minucie dogrywki zdobył Mikael Granlund.

Minnesota Wild - Tampa Bay Lightning 5:4 po dogrywce (1:3, 1:0, 2:1, 1:0)

Siódme zwycięstwo w tym sezonie zanotowali hokeiści Nashville Predators. Tym razem na wyjeździe pokonali Edmonton Oilers 3:0. Wynik w końcówce trzeciej tercji ustalił Roman Josi.

Edmonton Oilers - Nashville Predators 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Od szybkiego trafienia w 4. minucie mecz rozpoczęli Vancouver Canucks. Zamieszanie pod bramką gości wykorzystał czujny Brandon Sutter. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 48. minuty. Właśnie wtedy za sprawą Joakima Nordstroema wyrównali goście. Regulaminowy czas zakończył się rezultatem 1:1. Szalę zwycięstwa na korzyść Vancouver przechylił w dogrywce Bo Horvat.

Vancouver Canucks - Boston Bruins 2:1 po dogrywce (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Rozpędzają się finaliści ubiegłorocznego Pucharu Stanleya. Hokeiści Vegas Golden Knights odnotowali trzecią wygraną z rzędu. Bramki dla zwycięstwo zdobyli William Karlsson, Ryan Reaves oraz Jonathan Marchessault. Anaheim Ducks odpowiedzieli jedynie trafieniem Bena Streeta.

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Już drugi raz w tym sezonie zmierzyli się ze sobą San Jose Sharks i New York Islanders. Niespełna dwa tygodnie temu górą byli Wyspiarze. Tym razem lepiej zaprezentowali się Sharks. Gospodarze wygrali 4:1, a w ich szeregach błysnął Tomas Hertl, który zanotował trzy asysty.

San Jose Sharks - New York Islanders 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)