PKO Ekstraklasa: remis Śląska z Koroną
Marcin Kubiś [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.02.2023, 17:00

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Koroną Kielce w meczu 20. kolejce PKO Ekstraklasy. Po jednym trafieniu do swojego dorobku dołożyli John Yeboah i Jakub Łukowski.

Pierwsza połowa przebiegła bez większych emocji. Groźniej atakowali kielczanie, głównie za pomocą dośrodkowań. Te jednak przeważnie były ciut za mocne i akcje kończyły się bez strzału. Po zmianie stron zrobiło się ciekawiej.

Pierwsze kilkanaście minut należało do "Scyzoryków", którzy byli bliscy otwarcia wyniku. Jewgienij Szykałka trafił w słupek, a dwukrotnie świetnie po strzałach Jakuba Łukowskiego bronił Rafał Leszczyński. W 68. minucie Diego Verdasca zgrał do Johna Yeboaha, który wyprowadził Śląsk na prowadzenie. W 85. minucie Dawida Błanika sfaulował Łukasz Bejger i Paweł Raczkowski odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Łukowski, zdobywając już dziewiątego gola w sezonie. W ostatnich minutach bramki już nie padły.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce: 1:1 (0:0)

Bramki: 68' Yeboah - 87'(k.) Łukowski

Śląsk: Leszczyńki - Konczkowski, Verdasca, Poprawa, Bejger (90+2' Gretarsson),, Garcia - Yeboah (86' Quintana), Olsen, Rzuchowski (56' Jastrzembski), Bukowski (57' Leiva) - Exposito

Korona: Zapytowski - Zator, Trojak, Malarczyk (84' Błanik),  Briceag - Szpakowski (46' Petrow), Podgórski (70' Godinho), Deaconu, Nono (70' Takać), Łukowski - Szykałka (84' Śpiączka)

Żółte kartki: 41' Exposito, 50' Poprawa - 37' Malarczyk, 40' Łukowski, 43' Szpakowski

Sędzia: Paweł Raczkowski