EBL: Śląsk nadal bez przełamania, kolejne zwycięstwo Czarnych

• Data publikacji: 11.02.2023, 21:42

Nadal źle się dzieje w szeregach Śląska Wrocław. Mistrz Polski przegrał kolejne spotkanie w Energa Basket Liga, tym razem 74:86 z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk.

W 20. kolejce Energa Basket Ligi nie brakuje interesująco zapowiadających się meczów. Jeden z nich rozegrano w sobotni wieczór w Hali Stulecia. O formie Śląska Wrocław ostatnio nie można powiedzieć za dużo dobrego. W ostatnich pięciu ligowych meczach mistrzowie Polski wygrali tylko raz i zostali doścignięci przez Stal Ostrów Wielkopolski. Dzisiaj w szeregach wrocławian zadebiutował Vasa Pusica. Do gry po kontuzji wrócił Jeremiah Martin. Inaczej jest z dyspozycją Czarnych. Ekipa ze Słupska z pięciu poprzednich spotkań triumfowała w czterech i jest ósma w tabeli.

Czarni rozpoczęli mecz od trafień zza łuku Davida DiLeo i Billy'ego Ivey'a. Śląsk szybko odpowiedział na wynik 0:6 serią siedmiu punktów. Jednak to goście byli drużyną, która w pierwszej części była w stanie wypracować sobie większą przewagę. Maksymalnie wynosiła ona osiem punktów - 18:10 i 20:12. Na początku drugiej kwarty zespół z Wrocławia wyrównał na 20:20. Jeszcze w tej odsłonie Czarni odskoczyli dwukrotnie na pięć oczek, a do przerwy prowadzili 42:39.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Starcie nadal było wyrównane z niewielką przewagą gości. Po trafieniu za trzy punkty Shavona Colemana zespół Mantasa Cesnauskisa prowadził nawet 64:56. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 66:61. Również akcja Colemana, ale tym razem zakończona wsadem na siedem minut przed końcem dała Czarnym dwucyfrowe prowadzenie - 74:64. Goście utrzymali bezpieczną przewagę do ostatniej syreny, triumfując 86:74. Koszykarze ze Słupska trafili aż 14 trójek, a Billy Ivey zdobył 25 punktów.

WKS Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:86 (16:20, 23:22, 22:24, 13:20)

Śląsk: Martin 14, Dziewa 13, Nizioł 11, Bibbs 9, Kolenda 8, Parakhouski 8, Pusica 5, Gołębiowski 4, Tomczak 2, Pawłow, Wiśniewski, Adamczak

Czarni: Ivey 25, Lake 16, Chyliński 15, Schenk 12, Musiał 6, DiLeo 5, Leończyk 2, Witliński 0, Jankowski 0, Kołodziej.