11 lutego, godz. 17:00 Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Górnik Zabrze – ORLEN Wisła Płock

14 lutego, godz. 18:15

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn

12 lutego, godz. 19:00 Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 19:30 (8:16)

W hitowym starciu 15. serii zajmujący trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi mężczyzn Górnik Zabrze podejmował liderującą Orlen Wisłę Płock. Płocczanie bardzo szybko przejęli inicjatywę i przez większość spotkania kontrolowali przebieg boiskowej rywalizacji. Ostatecznie podopieczni Xaviera Sabate zwyciężyli 30:19, zachowując status drużyny niepokonanej w PGNiG Superlidze w sezonie 2022/2023. Relacja z tego meczu jest dostępna TUTAJ.

12 lutego 15:00, Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 29:27 (13:12)

Wybrzeże Gdańsk nadal plasuje się tuż za czołówką ligowej tabeli. Dla ekipy z Trójmiasta ważne było, aby sięgnąć po dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Piąta drużyna klasyfikacji zmierzyła się z dziesiątą Gwardią Opole. W pierwszych minutach goście mieli dwie bramki przewagi. Wybrzeże odrobiło straty i do przerwy prowadziło 13:12. To właśnie do gospodarzy należała druga połowa, w której wypracowali cztery gole zapasu - 25:21. Wybrzeże zdołało utrzymać dwa trafienia przewagi i wygrało 29:27.

11 lutego, godz. 19:00 Industria Kielce – Sandra Spa Pogoń Szczecin 40:23 (19:11)

Industria Kielce była zdecydowanym faworytem meczu z Pogonią i od początku starała się narzucić rywalom swoje warunki gry. Gospodarze popisywali się skutecznością w ataku, stopniowo budując przewagę. Szymon Wiaderny i Nicolas Tournat brylowali w ofensywie i po świetnej serii mistrzowie Polski odskoczyli na siedem punktów - 15:8. W drugiej połowie kielczanie kontynuowali swoją skuteczną grę, nie pozostawiając rywalom złudzeń. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie tylko pewnie zdobywali kolejne „oczka”, ale też popisywali się w obronie. Pogoń nie miała żadnych argumentów na taką grę gospodarzy, którzy zwyciężyli mecz ze zdecydowaną przewagą.

11 lutego, godz. 17:00    Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:31 (16:16)

Piotrkowianin postraszył drużynę Chrobrego Głogów. Spotkanie długo prezentowało wyrównaną grę obu drużyn. Doskonale obrazował to wynik pierwszej połowy, która zakończyła się remisem 16:16. Po przerwie jednak sprawy w swoje ręce wzięli gospodarze, którzy po trafieniu Wojciecha Matuszczaka prowadzili 21:16. Matuszczak był zdecydowanym liderem ofensywy zespołu z Głogowa, łącznie zdobywając dla swojej drużyny dziesięć punktów. Tej przewagi gospodarze nie oddali już do końca, wygrywając cały mecz 35:31.

11 lutego, godz. 15:00    Grupa Azoty Unia Tarnów – MKS Zagłębie Lubin 30:24 (13:12)

Spotkanie Unii Tarnów z Zagłębiem Lubin zainaugurowało 15. kolejkę rozgrywek Superligi.  Gospodarze już na samym początku wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę, prowadząc 6:3 po bramce Tarasa Minotskiego. Tarnowianie byli skuteczniejsi w ataku i pewnie wykorzystywali swoje okazje, dokładając bramki z rzutów karnych. Zagłębie potrafiło odpowiedzieć rywalom i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:12 dla Unii. Po przerwie tarnowianie jednak nie oddali inicjatywy. Taras Minotskyi pewnie zdobywał kolejne punkty dla swojej drużyny i to gospodarze do końca dyktowali warunki, wygrywając cały mecz 30:24.

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.