1. Liga kobiet: Stal Mielec górą w meczu na szczycie, kolejna porażka Energetyka
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 12.02.2023, 14:00

Mimo tylko pięciu rozegranych spotkań, w 18. kolejce 1. Ligi kobiet nie zabrakło ciekawych pojedynków. W meczu na szczycie ITA TOOLS Stal Mielec pokonała drugą w tabeli drużynę Tran-Ann Płomień Sosnowiec. Okazję na dogonienie czołówki wykorzystał natomiast LOS Nowy Dwór Mazowiecki, wygrywając z ENEA Energetykiem Poznań 3:1.

Płomień Sosnowiec w ostatnich kolejkach prezentował bardzo dobrą formę, jednak aby podtrzymać zwycięską serię, siatkarki ze Śląska musiały pokonać liderki tabeli - Stal Mielec. Tak się nie stało. Mielczanki od początku grały bardzo dobrze i tylko w pierwszym secie pozwoliły rywalkom przekroczyć granicę dwudziestu punktów. Kolejne Stal wygrała do 18 i zakończyła mecz wynikiem 3:0. Okazję na zbliżenie się do czołowej trójki wykorzystał LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczne Bartosza Kujawskiego w czterech setach pokonały borykające się z problemami zdrowotnymi zawodniczki Energetyka Poznań. Wygrana za pełną pulę pozwoliła nowodworzankom zrównać się punktami z zespołem z Poznania, jednak to rywalki utrzymały trzecią lokatę dzięki korzystniejszemu bilansowi setów.

Emocji nie zabrakło również w meczu PMKS Nike Węgrów z UJ-CM Solną Wieliczką, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Po długim i wyrównanym pojedynku lepsze okazały się wieliczanki, wygrywając decydującą odsłonę 15:9. Kolejne zwycięstwo odnotowała również wzmocniona LTS Legionovia Legionowo, która 3:1 pokonała drużynę SAN-Pajdy Jarosław. Mecz jednak rozpoczął się na korzyść ekipy z Jarosławia. Przyjezdne swoje szanse miały też w trzeciej partii, lecz legionowianki odrobiły straty i wygrały seta po wyrównanej walce na przewagi. Również wynikiem 3:1 zakończył się pojedynek MKS-u Sokół Mogilno z Karpatami Krosno. Gospodynie dyktowały warunki gry i tylko w drugiej partii pozwoliły dojść do głosu ekipie z Podkarpacia. Pozostałe sety były jednak teatrem jednego aktora, a Sokół wygrał je kolejno do 12, 16 i 14.

W późniejszych terminach zostaną rozegrane jeszcze dwa mecze. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku 16 lutego podejmą Częstochowiankę, a pod koniec marca BAS Białystok zmierzy się z GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca.

Wyniki spotkań 18. kolejki 1. Ligi kobiet:

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - ENEA Energetyk Poznań 3:1 (26:24, 25:17, 23:25, 25:10)
ITA TOOLS Stal Mielec - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:0 (25:22, 25:18, 25:18)
LTS Legionovia Legionowo - SAN-Pajda Jarosław 3:1 (18:25, 25:21, 28:26, 25:14)
MKS Sokół Mogilno - Karpaty Krosno Glass - PANS Krosno 3:1 (25:12, 23:25, 25:16, 25:14)
PMKS Nike Węgrów - UJ-CM Solna Wieliczka 2:3 (19:25, 25:22, 25:23, 19:25, 9:15)

Mecze przełożone:

16 luty SMS PZPS I Szczyrk - KS Sorella Częstochowianka Częstochowa
30 marca KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.