ATP Montpellier: pierwszy tytuł Sinnera w sezonie
sirobi 2021

• Data publikacji: 12.02.2023, 17:07

Jannik Sinner został triumfatorem turnieju ATP 250 w Montpellier. W finale Włoch wygrał w dwóch setach z Maximem Cressym.

Cykl ATP Tour zawitał do Europy, gdzie rozegrano turnieju rangi 250 na kortach twardych w Montpellier. Możliwe, że jeśli Jannik Sinner zostałby przy swoim sporcie, czyli narciarstwie alpejskim mógł również rywalizować dzisiaj we Francji. W Courchevel odbyły się mistrzostwa świata w zjeździe. Włoch zdecydował się na tenis i na pewno nie był to zły wybór. Sięgnął po swoje siódme trofeum w karierze.

Rozstawiony z dwójką Włoch miał krótką drogę do finału. W drugiej rundzie jego rywal Marton Fuscowics oddał spotkanie walkowerem. W ćwierćfinale pokonał swojego rodaka Lorenzo Sonego, a w półfinale rewelację turnieju Arthura Filsa (dzika karta) - dwukrotnie w dwóch setach. Rywalem Sinnera w meczu o trofeum był Maxime Cressy, który w półfinale po emocjonującym meczu pokonał najwyżej rozstawionego Holgera Rune. Amerykanin wprowadza do świata tenisa trochę kolorytu. Gra rzadkie już akcje serwis i wolej, a co ciekawe przy gemach serwisowych i returnowych używa innych rakiet.

W pierwszym secie obydwaj zawodnicy nie wykorzystali szans na przełamanie i doszło do tiebreaku. W nim 7:3 zwyciężył Jannik Sinner. W drugiej partii faworyt z Italii przełamał rywala w decydującym momencie na 5:3. Następnie zamknął spotkanie przy własnym serwisie, wykorzystując drugą piłkę meczową. Włoch w najnowszym rankingu awansuje z 17. na 14. miejsce. Sinner nie będzie miał dużo czasu na świętowanie oraz odpoczynek, bo weźmie udział turniej ATP 500 w Rotterdamie. Już w drugiej rundzie może dostać okazję do rewanżu za mecz 1/8 finału Australian Open ze Stefanosem Tsitsipasem. Maxime Creesy awansuje o 11 lokat w rankingu na 40. miejsce. W Montpellier Amerykanin także razem Albano Olivettim dotarł do finału debla.

Jannik Sinner (ITA) [2] - Maxime Creesy (USA) 7:6 (3), 6:3