WTA Linz / WTA Abu Dhabi: triumf Potapowej i Bencic
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 12.02.2023, 18:24

Zakończyły się dziś dwa turnieje rangi WTA. W austriackim Linz zwycięstwo świętuje młoda Anastazja Potapowa. W Abu Dhabi nie pokonana okazała się doświadczona Belinda Bencic.

Rywalką Potapowej w finale była chorwacka tenisistka Petra Martic. Obie Panie w półfinałach potrzebowały trzech setów, aby pokonać rywalki, Potapowa wygrała z Czeszką Vondrusową, a Martić wyeliminowała główną kandydatkę do tytułu Marię Sakkari. Finał zapowiadał się więc na bardzo wyrównane i emocjonujące widowisko. Martić świetnie weszła w mecz, przełamując rywalkę już przy pierwszej okazji. Potapowa jednak nie pozostawała dłużna i szybko odrobiła straty, by później ponownie odebrać serwis Chorwatce i zwyciężyć w secie 6:3. Druga partia była już koncertem gry Anastazji Potapowej, która aż trzykrotnie przełamywała rywalkę, dzięki czemu potrzebowała jedynie 29 minut, by przypieczętować zwycięstwo w turnieju.

Petra Martić (6) [CRO] – Anastazja Potapowa (8) 3:6, 1:6

W Abu Dhabi mogliśmy być świadkami bardziej wyrównanego finału. W walce o tytuł stanęły Belinda Bencic i Ludmiła Samsonowa. Mecz zaczął się rewelacyjnie dla Samsonowej, która w ekspresowym tempie zwyciężyła 6:1 w pierwszym secie. Druga partia była już zdecydowanie bardziej emocjonująca. Początkowo przewagę zdobyła Szwajcarka, lecz Samsonowa w ostatniej chwili zdołała odrobić straty. O zwyciężczyni tej partii musiał zadecydować tie-break, w którym lepsza okazała się Bencic. W trzeciej odsłonie serwis utraciły obie rywalki, jednakże Samsonowa miała na swoim koncie jedną stratę więcej, tym samym po kolejny tytuł w karierze sięgnęła Belinda Bencic.

Ludmiła Samsonowa (8) – Belinda Bencic (2) [SUI] 6:1, 6:7(8), 4:6