PGNiG Superliga: Ostrów górą w Derbach. Dwutysięczny gol Tomczaka
Rafał Jakubowicz / Biuro Prasowe PGNiG Superligi

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 12.02.2023, 22:00

Arged KPR Ostrovia okazała się lepsza w pojedynku z Energą MKS-em Kalisz. Derbowe spotkanie okazało się szczególne dla Bartłomieja Tomczaka, który przekroczył granicę dwóch tysięcy bramek strzelonych w PGNiG Superlidze.

Pierwsza połowa układała się pod zdecydowane dyktando gospodarzy, którzy na trzybramkowe prowadzenie wyszli w piętnastej minucie. Kaliszanie bezradnie próbowali atakować bramkę gospodarzy, lecz była ona dobrze strzeżona, a w obronie przytrafiały im się błędy. Wtedy też po bramce z rzutu karnego do historii przeszedł Bartłomiej Tomczak, zdobywając dwutysięczną bramkę w rozgrywkach. Kolejna znakomita seria Ostrovii miała miejsce w minutach 18-20, a przewaga wzrosła już do pięciu oczek, choć czerwoną kartką ukarano Krzysztofa Misiejuka. Finalnie na półmetku derbowej rywalizacji mieliśmy zdecydowane prowadzenie Ostrovii, która zwyciężała już 14:9.

W drugiej części spotkania ostrowianie zdawali się kontrolować przebieg meczu mając świadomość, że w pierwszych trzydziestu minutach wypracowali sobie sporą zaliczkę. Tak też się działo, a brylował za to w drugiej połowie Ksawery Gajek, który aż sześciokrotnie po zmianie stron umieszczał piłkę w siatce.

Arged KPR Ostrovia - Energa MKS Kalisz 29:25 (14:9)

Arged KPR Ostrovia: Gajek 9, Tomczak 5, Adamski 4, Klopsteg 2, Wadowski 2, Wojciechowski 2, Gierak 2, Szpera 1, M. Przybylski 1, Szych 1, Misiejuk, Urbaniak, Marciniak - Balcerek (4/20), Krekora (3/12)

Energa MKS Kalisz: Góralski 6, Bekisz 4, Krępa 3, Grizelj 2, Wróbel 2, Bezer 2, Drej 2, Zieniewicz 1, Kus 1, Karpiński 1, Kużdeba 1, Adamczyk, K. Pilitowski, M. Pilitowski - Szczecina (11/33), Hrdlicka (4/10)