Podsumowanie Ekstraligi kobiet: sześć goli w Koninie, Górnik gromi Polonię

• Data publikacji: 21.10.2018, 13:01

W najciekawszym meczu 9. kolejki Ekstraligi kobiet, Medyk Konin zremisował z AZS-em PWSZ Wałbrzych. W tym spotkaniu padło, aż sześć goli.

Medyk Konin 3:3 AZS PWSZ Wałbrzych

Kopińska 35', Gawrońska 72', Kaletka 82' - Rapacka 26', Zawadzka 51', Fabova 90+5'

Pierwsze kilkanaście minut w wykonaniu obu drużyn było spokojne i bardzo wyrównane, a sytuacji podbramkowych nie było. W 17. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadziły przyjezdne. Anna Rędzia wpadła w pole karne, ale zamiast uderzać podała jeszcze do Klaudii Fabovej, która posłała piłkę obok bramki. AZS nadal był w natarciu, czego efekt nadszedł w 26. minucie. Znów indywidualną akcją popisała się Rędzia, ale tym razem podała do Oliwii Rapackiej, a ta otworzyła wynik meczu. Dziewięć minut potem rzut wolny wykonywały koninianki. Futbolówka została posłana w pole karne, a tam najlepiej odnalazła się Dominika Kopińska i było 1:1.

Druga część meczu zaczęła się od kilku stałych fragmentów gry dla wałbrzyszanek. Trzeci z nich, rzut rożny, przyniósł im ponowne prowadzenie. W 51. minucie, najsprytniejsza w sporym zamieszaniu pod bramką Moniki Sowalskiej okazała się Marcjanna Zawadzka. Medyczki szybko rzuciły się do odrabiania strat, ale obrona AZS-u wybijała wszelkie próby swoich rywalek. Jednak te ataki, z minuty na minutę, przybierały na sile i w 72. minucie Anna Gawrońska doprowadziła do remisu. Dziesięć minut później Medyk po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Błąd wałbrzyskiej bramkarki Jagody Sapor, w sposób bezkompromisowy wykorzystała Nikol Kaletka. To jednak nie był jeszcze koniec emocji na stadionie w Koninie. W doliczonym czasie gry, a konkretnie w 95. minucie, w zamieszaniu w polu karnym Medyka najlepiej odnalazła się Fabova i rzutem na taśmę uratowała punkt dla swojej drużyny.

W innym meczu tej kolejki, w Poznaniu, zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Polonia dostała „tęgie lanie” od mistrzyń Polski Górnika Łęczna, przegrywając aż 0:8. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyły Kamczyk, Grabowska i Matysik.