PKO Ekstraklasa: remis Warty z Miedzią

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.02.2023, 20:54

Spotkanie kończące 20. kolejkę polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań a Miedzią Legnica zakończyło się remisem. Po golu Szczepańskiego dla gospodarzy oraz bramce Drygasa dla legniczan padł wynik 1:1.

Przed tym meczem piłkarze „Zielonych” znajdowali się na dziesiątej lokacie z 26. punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na ostatniej osiemnastej pozycji z dorobkiem zaledwie czternastu „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami poznanianie triumfowali 2:1.

Od początku spotkanie przebiegało pod dyktanda podopiecznych Dawida Szulczka, ale to Miedź w szesnastej minucie była blisko otwarcia wyniku, ale uderzenie Luciano Narsingha poszybowało nad bramką strzeżoną przez Adriana Lisa. Sytuacja ta ewidentnie pobudziła ekipę z Dolnego Śląska, która wzięła się za grę, jednak w pierwszej części gry bramek nie zobaczyliśmy.

W końcu w 62. minucie ligowi outsiderzy wyszli na prowadzenie. Piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Kamil Drygas. Radość przyjezdnych nie potrwała jednak zbyt długo, bo już dwanaście minut później Mateusz Abramowicz źle ustawił się w bramce, co wykorzystał Miłosz Szczepańskiego i strzałem z dystansu pokonał legnickiego golkipera. Już do końca rywalizacji to Warta miała pełną kontrolę nad wydarzeniami na placu gry, ale mimo wszystko nie zdołali oni zdobyć zwycięskiego trafienia i oba zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1.

Warta Poznań – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: 74' Szczepański - 62' Drygas

Warta: Lis - Pleśnierowicz (57' Stavropoulous), Szymonowicz, Ivanov - Matuszewski, Kopczyński (71' Maenpaa), Żurawski (80' Savić), Grzesik - Szmyt (80' Destan), Luis (71' Szczepański) - Zrelak

Miedź: Abramowicz - Carolina, Niewulis, Gulen - Matynia (86' Kostka), Drygas (86' Naveda), Dominguez (86' Chuca), Masouras - Henriquez, Narsingh (71' Zapolnik) - Obieta (79' Drachal)

Żółte kartki: 53' Pleśnierowicz - 76' Masouras, 90+2' Zapolnik

Sędzia: Tomasz Wajda