Tenis stołowy - LM: pewny triumf Siarkopolu
Piotr Morawski

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 13.02.2023, 21:11

Tenisistki stołowe KTS Enei Siarkopolu Tarnobrzeg zwyciężyły w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów w Hiszpanii 3:0 i są zdecydowanie bliżej awansu do wielkiego finału!

Wicemistrzyni Polski radzą sobie w Lidze Mistrzów bardzo dobrze. Są już na etapie półfinału, w którym mierzą się w dwumeczu z ekipą z Kartageny. Do stołu jako pierwsza podeszła Xiaoxin Yang, która bardzo szybko poradziła sobie ze swoją rywalką. Maria Xiao w trzech setach wywalczyła w sumie 16 punktów, a zawodniczka Siarkopolu zwyciężyła 3:0.

Kolejny bój stoczyła Fu Yu, która nie miała już tak łatwej przeprawy. Pierwsza partia padła łupem jej rywalki, czyli Silvii Erdelyi. W drugim secie Fu Yu wygrała na przewagi. Jedynie trzeci set był dość łatwy dla naszej zawodniczki, która wygrała 11:5. Do zwycięstwa w całym meczu potrzebowała jednak jeszcze jednej partii, w której ponownie po wyrównanej walce wygrała na przewagi.

Najciekawiej było w starciu Elizabety SamaryDorą Madaraz. Zawodniczka KTS Enei Siarkopolu Tarnobrzeg była minimalnie lepsza w inauguracyjnym secie, ale w kolejnej partii wysoko wygrała jej rywalka. Później ponownie prowadzenie w meczu objęła Samara, ale aby zwyciężyć cały pojedynek potrzebowała piątego seta.

Drużyna z Tarnobrzegu z Hiszpanii wraca w bardzo dobrych nastrojach po zwycięstwie 3:0. Rewanż w Polsce odbędzie się 23 lutego.