NBA: kolejna porażka Spurs, dziesięć punktów Sochana
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 14.02.2023, 10:40

Dzisiaj rozegrano 11 kolejnych spotkań ligi NBA. W jednym z nich Cleveland Cavaliers wygrali 117:109 z San Antonio Spurs. Dla gości dziesięć punktów zdobył Jeremy Sochan.

Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs

Rywalizację w Cleveland można spokojnie nazwać meczem przedłużonych serii. Cavaliers wygrali siódme spotkanie z rzędu. San Antonio Spurs czekało bardzo trudne zadanie, gdyż zmierzyli się z będącą w świetnej formie czwartą drużyną Konferencji Wschodniej. Zespół Jeremy Sochan nie zdołał przerwać serii dwunastu kolejnych porażek. Na przełamanie nie zanosiło się już po pierwszej kwarcie. Gospodarze prowadzili po niej 34:19. Później gra Spurs wyglądała już nieco lepiej. W trzeciej odsłonie zmniejszyli stratę z ponad dwudziestu do ośmiu punktów, a w ostatniej ćwiartce nawet do czterech. Zespół z Cleveland nie dał sobie odebrać zwycięstwa i triumfował 117:109, a Donovan Mitchell zdobył 41 punktów. Jeremy Sochan spędził na parkiecie 27 minut, notując dziesięć oczek.

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks

San Antonio Spurs mogą mieć nadzieję na przerwanie złej serii, patrząc na dzisiejszy wynik Charlotte Hornets. Zespół po siedmiu porażkach pokonali Atlanta Hawks. Tym samym mają jedną wygraną więcej od ostatnich w tabeli na Wschodzie Detroit Pistons. Hornets zwyciężyli chociaż w drugiej kwarcie stracili 41 punktów, a w czwartej aż 42. Gospodarze na początku ostatniej odsłony odskoczyli na 17 oczek i obronili przewagę, triumfując 144:138. Double-double (30 punktów i 15 asyst) zanotował LaMelo Ball. Jastrzębie w tym momencie na swoim koncie mają tyle samo zwycięstw i porażek (29-29).

Komplet wyników minionej nocy

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 144:138 (36:27, 38:41, 35:28, 35:42)
LaMelo Ball 30 pkt/6 zb/15 as - Trae Young 25 pkt/2 zb/14 as
Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 117:109 (34:19, 31:30, 26:32, 26:28)
Donovan Mitchell 41 pkt/4 zb/5 as - Keldon Johnson 25 pkt/4 as/2 zb
Indiana Pacers - Utah Jazz 117:123 (33:27, 18:26, 37:36, 29:34)
Tyrese Haliburton 30 pkt/1 zb/12 as - Lauri Markkanen 29 pkt/11 zb/2 as
Philadelphia 76ers - Houston Rockets 123:104 (32:29, 23:19, 35:30, 33:26)
James Harden 28 pkt/2 zb/10 as - Jalen Green 29 pkt/3 zb/4 as
Miami Heat - Denver Nuggets 108:112 (36:27, 26:38, 21:24, 25:23)
Jimmy Butler 24 pkt/10 zb/9 as - Nikola Jokić 27 pkt/12 zb/8 as
New York Knicks - Brooklyn Nets 124:106 (32:26, 26:35, 35:22, 31:23)
Jalen Brunson 40 pkt/2 zb/5 as - Spencer Dinwiddie 28 pkt/3 zb/4 as
Chicago Bulls - Orlando Magic 91:100 (21:25, 23:24, 24:27, 23:24)
Zach LaVine 26 pkt/9 zb/5 as - Markelle Fultz 18 pkt/10 zb/9 as
Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans 100:103 (25:33, 26:27, 22:16, 27:27)
Shai Gilgeous-Alexander 24 pkt/10 zb/5 as - Brandon Ingram 34 pkt/4 zb/1 as
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 121:124 (23:33, 31:32, 28:35, 39:24)
Luka Doncić 33 pkt/12 zb/6 as - Anthony Edwards 32 pkt/5 zb/1 as
Golden State Warriors - Washington Wizards 135:126 (29:39, 42:27, 35:27, 29:33)
Andrew Wiggins 29 pkt/7 zb/4 as - Kristaps Porzingis 34 pkt/7 zb/2 as
Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers 127:115 (34:19, 31:27, 36:33, 26:36)