ATP Rotterdam: porażka Hurkacza
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.02.2023, 17:10

Hubert Hurkacz na 1/8 finału zakończył udział w turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Wrocławianin uległ 6:7(4), 6:7(5) Grigorowi Dimitrowowi.

Holenderski turniej był pierwszym startem dla obu tenisistów po Australian Open. Bilans dotychczasowych pojedynków był korzystny dla Dimitrow, który pokonał Polaka w Indian Wells i Monte Carlo. Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszym secie nie było żadnych break pointów i spraw zwycięstwa w inauguracyjnej odsłonie rozstrzygnęła się w tie-breaku. W nim Dimitrow wypracował sobie przewagę dwóch mini-breaków, ale Hurkacz efektownie straty odrobił. Kolejne punkty wygrywał już jednak Bułgar i to on zapisał na swoim koncie seta.

W drugiej partii doszło do dwóch przełamań. W siódmym gemie dwa niewymuszone błędy spowodowały stratę podania przez Dimitrowa, ale chwilę później wrocławianin oddał serwis do zera. W następnym gemie rywal Polaka obronił break pointa efektowną akcją przy siatce. Wyrównany stan rywalizacji ponownie doprowadził do tie-breaka. Tym razem zadecydował jeden mini-break, którego wywalczył Dimitrow. Bułgar wygrał w godzinę i pięćdziesiąt minut, a ćwierćfinał rozegra w piątek.

Grigor Dimitrow (BUL) - Hubert Hurkacz (POL) [5]: 7:6(4), 7:6(5)