Liga Mistrzów: drugi dzień 1/8 finału [ZAPIS LIVE]
Kieran Lynam/Wikimedia/CC BY 2.0

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 15.02.2023, 20:40

Po pierwszych, wczorajszych spotkaniach 1/8 finału Ligi Mistrzów przyszedł czas na dwa kolejne starcia. Borussia Dortmund podejmuje u siebie Chelsea Londyn, a Benfica Lizbona spróbuje pokonać na wyjeździe Club Brugge. Początek obu meczów o godzinie 21:00.

BORUSSIA DORTMUND 1:0 CHELSEA LONDYN

CLUB BRUGGE 0:2 BENFICA LIZBONA

Relacja na żywo

Na dziś to koniec. Dziękuję za śledzenie relacji i dobrej nocy!

A więc wyniki drugiej pary spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów już znamy. Arcyciężkie zadanie przed Club Brugge, które następny mecz będzie grało na wyjeździe. Pomimo jednej bramki przewagi, BVB nie powinno jeszcze myśleć o następnej rundzie. Na Stamford Bridge będzie niezwykle trudno wyrwać chociażby remis drużynie z Niemiec.

BVB vs Chelsea (1:0) - KONIEC! Chelsea próbowało, ale nie udało się strzelić gola. Borussia z ważną zaliczką przed spotkaniem rewanżowym.

BVB vs Chelsea (1:0) - 90+ 5' KOBEL RATUJE BVB! Groźny strzał Fernandeza pewnie przez niego sparowany.

BVB vs Chelsea (1:0) - 90+3' Dwie z pięciu dodatkowych minut pozostało The Blues na wyrównanie.

Brugge vs Benfica (0:2) - Schodzi też reszta zawodników, bo sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym meczu.

Brugge vs Benfica (0:2) - 90+2' Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola - Joao Mario.

BVB vs Chelsea (1:0) - 90' Niesportowe zachowania w pobliżu ławki rezerwowej dwóch bocznych obrońców - Cucurelli i Reyrsona. Zrobiło się goraco.

Brugge vs Benfica (0:2) - 90' Trzy doliczone minuty pozostały piłkarzom Brugge na zdobycie gola stawiającego ich w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem w Lizbonie.

Brugge vs Benfica (0:2) - DAVID NERES PODWYŻSZA PROWADZENIE BENFICI! Skrzydłowy wykorzystał błąd defensywy rywala.

BVB vs Chelsea (1:0) - 84' Wciąż gorąco pod bramką Borussii. Kolejny stały fragment dla drużyny z Londynu.

Brugge vs Benfica (0:1) - 86' Mario blisko drugiego gola. Portugalczyk z dystansu trafia niewiele obok bramki .

BVB vs Chelsea (1:0) - 84' Kolejny groźny strzał The Blues, ale Kobel nie popełnia błędu.

BVB vs Chelsea (1:0) - 82' Idealnie przeprowadzony kontratak BVB, ale Modeste nie oddał strzału na bramkę.

BVB vs Chelsea (1:0) - 80' Piłkarze Chelsea niemal udomowili się na połowie rywala. Długi okres ich posiadania piłki.

Brugge vs Benfica (0:1) - 81' Po piłkarzach gospodarzy widać już spore zmęczenie, co skutkuje dużą liczbą błędów.

BVB vs Chelsea (1:0) - 78' Z linii piłkę wybija Emre Can! Było bardzo blisko wyrównania!

BVB vs Chelsea (1:0) - 77' Rzut wolny z boku pola karnego dla Chelsea.

Brugge vs Benfica (0:1) - 77' Obiecujący kontratak gospodarzy kończy się niestety błędem technicznym i stratą piłki.

BVB vs Chelsea (1:0) - 73' Świeże siły po obu stronach. Cztery zmiany zostały przeprowadzone w ostatnich minutach.

Brugge vs Benfica (0:1) - 72' Atakują coraz częściej piłkarze z Lizbony, ale wciąż mamy tylko jednobramkowe prowadzenie.

Brugge vs Benfica (0:1) - 70' Dwadzieścia minut do końca podstawowego czasu gry w Belgii. Jak na razie to goście prowadzą i nic nie wskazuje na to, że sytuacja miałaby się zmienić.

BVB vs Chelsea (1:0) - 64' The Blues nie potrafili wykorzystać swoich licznych kontrataków w pierwszej połowie meczu. Borussii wystarczył jeden, żeby wyjść na prowadzenie.

BVB vs Chelsea (1:0) - 63' ADEYEMI NA 1:0 DLA GOSPODARZY! Co za sprint Niemca. Wyszedł sam z kontratakiem i jak rasowy napastnik, z zimną krwią umieścił piłkę w siatce!

BVB vs Chelsea (0:0) - 62' James ze strzałem na bramkę Borussii, ale Kobel broni instynktownie. Rzut rożny dla Chelsea.

BVB vs Chelsea (0:0) - 61' Dośrodkowanie Felixa z rogu piąstkuje Kobel.

BVB vs Chelsea (0:0) - 59' W drugiej części spotkania to goście są częściej przy piłce. BVB bezbarwne od powrotu na boisko.

Brugge vs Benfica (0:1) - 60' Korner zakończył się bez strzału.

Brugge vs Benfica (0:1) - 59' Starają się gospodarze doprowadzić do wyrównania. Będzie okazja z rzutu rożnego.

BVB vs Chelsea (0:0) - 56' Dośrodkowanie nieudane, ale przy piłce utrzymują się goście.

BVB vs Chelsea (0:0) - 55' Kolejny faul Cana, ponownie blisko "szesnastki" i ponownie szansa dla Chelsea.

BVB vs Chelsea (0:0) - 55' Futbolówkę uderzył James. Celnie, ale Kobel na posterunku.

BVB vs Chelsea (0:0) - 53' Emre Can fauluje przed własnym polem karnym. Rzut wolny dla Chelsea bardzo blisko bramki!

BVB vs Chelsea (0:0) - 51' Próbują goście swoich sił w ataku pozycyjnym, ale finalnie piłka w rękach Kobela.

Brugge vs Benfica (0:1) - 50' GOOOOOOL BENFICA! Rzut karny wykorzystał Joao Mario, chociaż Mignolet był bliski obrony!

BVB vs Chelsea (0:0) - 46' Zaczęli ponownie grać również na Signal Iduna Park.

Brugge vs Benfica (0:0) - 47' Na drugą połowę bardzo ofensywnie wyszli piłkarze Benfici.

Brugge vs Benfica (0:0) - 46' Wznowienie gry w Belgii.

Wracamy za około 15 minut.

Nie widzieliśmy jak dotąd żadnego gola dzisiejszego wieczoru. Nie możemy jednak narzekać na nudę, bo oba mecze dostarczyły nam wielu wrażeń.

BVB vs Chelsea (0:0) - 46+1' Na przerwę schodzą również piłkarze w drugim meczu

Brugge vs Benfica (0:0) - 45+1' Koniec pierwszej połowy na Jan Breydel Stadion.

Brugge vs Benfica (0:0) - 45' Jednak nie ma gola. Strzelec - Odoi - znajdował się w trakcie dośrodkowania na spalonym.

Brugge vs Benfica (1:0) - 45' Gooool dla Belgów!

BVB vs Chelsea (0:0) - 43' Wolf uderzył z dystansu, ale piłka "odkręciła" się od bramki.

Brugge vs Benfica (0:0) - 44' Żółta kartka dla Otamendiego, a dla Clubu Brugge rzut wolny w pobliżu pola karnego.

Około 5 minut do końca podstawowego czasu pierwszej połowy w obu meczach.

Brugge vs Benfica (0:0) - 41' W Belgii tempo spotkania nieco siadło. Ostatni okres piłka znajdowała się sporo w środku boiska.

BVB vs Chelsea (0:0) - 37' Błyskawiczny kontratak piłkarzy z Londynu niemal przyniósł im bardzo cenne prowadzenie.

BVB vs Chelsea (0:0) - 37' POPRZECZKA FELIXA!

BVB vs Chelsea (0:0) - 34' Adeyemi strzelił ponad bramką po otrzymaniu piłki przed polem karnym.

Brugge vs Benfica (0:0) - 34' Mignolet na posterunku.

BVB vs Chelsea (0:0) - 32' Kolejna niebezpieczna kontra Chelsea, ale Joao Felix nie trafił w bramkę po otrzymaniu perfekcyjnego "wyłożenia".

BVB vs Chelsea (0:0) - 30' Groźnie pod bramką Kobla, ale piłkarze z Londynu na pozycji spalonej.

Brugge vs Benfica (0:0) - 30' W spojenie trafił Rafa Silva!

Brugge vs Benfica (0:0) - 28' Coraz więcej argumentów wydają się mieć goście wraz z kolejnymi minutami meczu. Club Brugge nie może przestać naciskać.

Brugge vs Benfica (0:0) - 27' Ależ blisko prowadzenia była Benfica! Piłka po strzale głową Otamendiego minimalnie nad bramką.

BVB vs Chelsea (0:0) - 24' Sytuacja w Dortmundzie wygląda następująco - gospodarze atakują, goście kontratakuja.

Brugge vs Benfica (0:0) - 24' Na Jan Breydel Stadion blisko trafienia Benfica, ale brakuje wykończenia.

BVB vs Chelsea (0:0) - 21' Łapie Kepa piłkę w rękawice.

BVB vs Chelsea (0:0) - 21' Chwila przewagi Borussi, po której mamy rzut rożny.

Brugge vs Benfica (0:0) - 21' Nie dają grać gospodarze swoim rywalom. Piłkarze Benfici większość czasu cofnięci na własną połowę.

BVB vs Chelsea (0:0) - 18' Groźny kontratak graczy BVB kończy się niecelnym, słabym strzałem Wolfa.

BVB vs Chelsea (0:0) - 16' Silva umieścił piłkę w siatce, ale niestety zrobił to ręką! Wciąż więc mamy remis.

BVB vs Chelsea (0:0) - 16' Rzut wolny dla Chelsea niebezpiecznie blisko pola karnego, ale na jego boku.

Brugge vs Benfica (0:0) - 16' Dobrze wyprowadzony kontratak Belgów kończy się odgwizdaniem spalonego.

Brugge vs Benfica (0:0) - 15' Zaskakuje postawa gospodarzy, którzy coraz śmielej atakują bramkę rywali.

BVB vs Chelsea (0:0) - 11' Rzut rożny dla Chelsea.

Wszystkie drużyny weszły w swoje mecze bardzo ambitnie. Dużo akcji i wyrównane spotkania.

BVB vs Chelsea (0:0) - 9' James obejrzał żółtą kartę za nadepniecie Adeyemiego.

Brugge vs Benfica (0:0) - 9' Żółta kartka dla Denisa Odoi. Szansa dla Benfici z rzutu wolnego.

Brugge vs Benfica (0:0) - 6' Swojej szansy szukali piłkarze z Belgii, ale Portugalczycy nie dają się pokonać.

BVB vs Chelsea (0:0) - 3' Od samego początku gospodarze naciskają swoich rywali.

Brugge vs Benfica (0:0) - 3' Pierwsza okazja dla drużyny z Portugalii, ale Mignolet łapie piłkę po uderzeniu głową.

BVB vs Chelsea (0:0) - 1' Mecz na Signal Iduna Park z lekkim opóźnieniem, ale też już się rozpoczął.

1' Ruszyli! Borussia vs Chelsea i Club Brugge vs Benfica Lizbona. Liczymy na ciekawe widowiska!

Trzeba pamiętać, że są to dopiero pierwsze części dwumeczów, przez co zespoły mogą grać bardziej powściągliwie. Podobną sytuację widzieliśmy wczoraj, kiedy w obu spotkaniach padło po jednym golu.

W meczu na Signal Iduna Park brak zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. W przeciwieństwie do drugiego spotkania, w którym to Benfica Lizbona wydaje się być drużyną mocniejszą.

Benfica: Vlachodimos - Grimaldo, Otamendi, Antonio Silva, Bah - Rafa Silva, Chiquinho, Joao Mario, Florentino, Aursnes - Ramos.

Brugge: Mignolet - Meijer, Mechele, Hendry, Clinton Mata - Sowah, Onyedika, Vanaken, Odoi, Buchanan - Lang.

Składy drugiego meczu prezentują się następująco...

Chelsea: Arrizabalaga - Chilwell, Silva, Koulibaly, James - Mudryk, Fernandez, Joao-Felix, Loftus-Cheek, Ziyech - Havertz.

Wyjściowa 11 BVB: Kobel - Guerreiro, Schlotterbeck, Sule, Wolf - Brandt, Ozcan, Can, Bellingham, Adeyemi - Haller.

Za 20 minut sędziowie obu meczów zagwiżdżą po raz pierwszy. Czas więc poznać składy.