Liga Mistrzów: wygrana Benfiki w Bruggi
Валерий Дед

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.02.2023, 23:00

Benfica wygrała 2:0 z Club Brugge w wyjazdowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Goście wygrali zasłużenie, a bramki zdobyli po prostych błędach rywali.

Goście powinni prowadzić już po pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Niespodziewanie lepiej w spotkanie weszli gospodarze i to oni stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika. Tajon Buchanan nie zdołał jednak w piątej minucie pokonać bramkarza. Od tego momentu zdecydowanie lepszym zespołem był zespół z Portugalią. Najbliżej otwarcia wyniku był Rafa Silva, który obił słupek.

Drugą połowę otworzył faul Jacka Hendry'ego i w efekcie rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Joao Mario. Benfica kontrolowała przebieg spotkania, a Club Brugge oddał tylko jeden strzał celny. W końcówce fatalnie pomylił się Bjorn Meijer i piłkę zabrał mu David Neres, zdobywając drugiego gola. W doliczonym czasie gry niewiele do jeszcze wyższego rezultatu zabrakło Goncalo Guedesowi. Portugalczycy bardzo zbliżyli się do ćwierćfinału, a awans będą mieli okazję przypieczętować w rewanżu 7 marca.

Club Brugge - Benfica: 0:2 (0:0)

Bramka: 51'(k.) Joao Mario, 88' Neres

Brugge: Mignolet - Mata, Hendry, Mechele, Meijer - Odoi (65' Nielsen), Onyedika, Buchanan, Vanaken, Sowah (79' Jutgla) - Lang

Benfica: Vlachodimos - Bach, A.Silva, Otamendi, Grimaldo - Florentino, Chiquinho, Aursnes, Joao Mario (90+4' Neves), Rafa Silva (65' Neres) - Ramos (65' Guedes)

Żółte kartki: 9' Odoi, 29' Sowah - 43' Otamendi

Sędzia: Davide Mazza