NBA: słabszy występ Sochana, Spurs z kolejną porażką
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 16.02.2023, 07:13

San Antonio Spurs przegrali wyjazdowe spotkanie z Charlotte Hornets 110:120, notując rekordową w historii organizacji czternastą porażkę z rzędu. Niestety słabiej zaprezentował się Jeremy Sochan, który zanotował 6pkt/5zb/2as/1prz/2blk/3str, trafiając na skuteczności 3/12 z gry.

Wylatując do Charlotte ekipa Gregga Popovicha miała na koncie trzynaście kolejnych porażek, czym wyrównała niechlubny rekord organizacji z 1989 roku. Wtedy Ostrogi przełamały się w meczu przeciwko Denver Nuggets, wygranym aż 106:89, a dzisiaj liczyły na podobne zakończenie serii przeciwko kiepskim Charlotte Hornets. Sytuację Spurs utrudniał jednak fakt, że poza grą znajdowało się aż pięciu zawodników, w tym Devin Vassell oraz Tre Jones.

Grający w okrojonej rotacji goście nie zamierzali jednak oddać tego starcia za darmo i od początku zacięcie walczyli o każdą piłkę. W pierwszej kwarcie podopieczni trenera Popovicha rzucali na zaledwie 41% skuteczności, ale nadrabiali to zaangażowaniem w walce na tablicach oraz skutecznym wymuszaniem strat przeciwników. Tym sposobem po pierwszej kwarcie mieliśmy remis 32:32 i to pomimo 59% skuteczności z gry po stronie Szerszeni. Drugą odsłona to natomiast fatalna koszykówka z obu stron — zespoły trafiały na 37%, a miejscowi schodzili na przerwę, prowadząc 60:57.

Po zmianie stron problemy w grze ofensywnej przyjezdnych stały się jeszcze bardziej wyraźne, a największe problemy miał Keldon Johnson (), który w trzeciej kwarcie nie trafił żadnej z siedmiu prób. Tym sposobem Hornets zdołali nieco odskoczyć i na dwanaście minut przed końcem prowadzić 93:86. Mimo tego w decydującej odsłonie goście zdołali raz jeszcze odrobić straty i w pewnym momencie zbliżyć się do rywali na zaledwie jeden punkt. Wtedy jednak przypomniał o sobie LaMelo Ball (), którego kluczowe trafienia zza łuku przesądziły o wygranej Charlotte Hornets 120:110.

Zdecydowanie słabszy występ zaliczył dzisiaj nasz Jeremy Sochan. Polski skrzydłowy spędził na parkiecie 32 minuty, notując 6pkt/5zb/2as/1prz/2blk/3str, na skuteczności 3/12 z gry oraz 0/1 zza łuku. Można jednak powiedzieć, że po bronionej stronie parkietu 19-latek wykonał solidną robotę, ograniczając LaMelo do 38% skuteczności z gry.

Pozostałe mecze

• Indiana Pacers przegrywała po pierwszej kwarcie z Chicago Bulls 15:39, ale ostatecznie i tak wygrała 117:113. Dla Pacers było to drugie zwycięstwo przeciwko Bulls z rzędu, w którym przegrywali różnicą przynajmniej 20 oczek.
  • Mikal Bridges nowy bohaterem Brooklyn Nets. 26-latek zanotował 45pkt/8zb/5as/2prz/2blk, prowadząc Siatki do zwycięstwa nad Miami Heat 116:105.