Narciarstwo alpejskie - MŚ: złoto Shiffrin w gigancie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.02.2023, 14:33

Mikaela Shiffrin została mistrzynią świata w gigancie w Courchevel. Amerykanka wyprzedziła Federicę Brignone i Ragnhild Mowinckel.

Po pierwszym przejeździe na czele znajdowała się Michaela Shiffrin. Amerykanka w górnej części trasy miała sporą stratę, ale na ostatnim odcinku pojechała fenomenalnie i wyprzedziła o 0,12 sekundy drugą Theresę Worley. Na trzecim miejscu znajdowała się złota medalistka z kombinacji, Federica Brignone. Na ósmej lokacie sklasyfikowana była Maryna Gąsienica-Daniel. Polka plasowała się 0,99 sekundy za 85-krotną triumfatorką zawodów Pucharu Świata. Magdalena Łuczak zajęła 36. miejsce, a Zuzanna Czapska nie ukończyła swojego startu.

W drugim przejeździe Gąsienica-Daniel pojechała dobrze górny odcinek trasy, jednak na dole było sporo gorzej i Polka spadła w klasyfikacji. Ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu. Liderka na półmetku utrzymała swoją przewagę i zdobyła złoty medal. Shiffrin wyprzedziła o 0,12 sekundy Federicę Brignone. Z piątej pozycji na trzecią awansowała Ragnhild Mowinckel i mogła się cieszyć z brązu. Rywalizację za podium ukończyła druga najlepsza gigancistka sezonu - Lara Gut-Behrami. Ku rozpaczy kibiców drugiego przejazdu nie ukończyła, druga po pierwszej odsłonie, Theresa Worley.