Liga Konferencji: Bodo/Glimt vs Lech Poznań [ZAPIS LIVE]
Klapi/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 16.02.2023, 18:30

Po ponad trzymiesięcznej przerwie Lech Poznań wraca do gry w europejskich pucharach. W pierwszym dwumeczu fazy play-off zmierzy się z norweskim Bodo/Glimt. Mistrzowie Polski pierwsze starcie stoczą na terenie rywala, gdzie zdecydowanie trudniej będzie o korzystny rezultat. "Kolejorza" stać jednak nawet na powrót do Polski z zaliczką bramkową. Początek meczu 1/16 finału Ligi Konferencji już o 18:45.

Relacja na żywo

Na dziś to koniec. Bodo/Glimt zero, Lech Poznań zero. Miłego wieczoru!

Za dokładnie tydzień drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami, w którym to Lech Poznań będzie miał przewagę własnego boiska. Miejmy nadzieję, że zobaczymy lepszą grę Mistrzów Polski i będziemy mogli cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

W perspektywie dwumeczu, wynik remisowy jest jak najbardziej korzystny dla "Kolejorza". Niepokoi tylko ogromna przewaga w stylu gry dla Bodo/Glimt.

KONIEC! Bezbramkowy remis w pierwszym spotkaniu dwumeczu pomiędzy Bodo/Glimt i Lechem Poznań.

Glimt - Lech (0:0) - 90+4' Skończyło się jedynie strzałem Berga z dystansu, który pewnie wyłapał Bednarek.

Glimt - Lech (0:0) - 90+3' Bodo/Glimt przeprowadza najprawdopodobniej ostatni atak w tym meczu.

Glimt - Lech (0:0) - 90+1' Obyło się bez większego niebezpieczeństwa, piłka w posiadaniu drużyny z Poznania.

Glimt - Lech (0:0) - 90+'1 Rzut rożny dla gospodarzy.

Glimt - Lech (0:0) - 90+1' Sędzia doliczył 4 minuty do podstawowych dziewięćdziesięciu.

Glimt - Lech (0:0) - 89' Sobiech za Ishaka na ostatnie minuty meczu.

Glimt - Lech (0:0) - 88' Piłkarze Lecha bezradni tak samo bez piłki, jak i z piłką - próbując wymienić miedzy sobą więcej niż dwa podania. Styl gry "Kolejorza" tragiczny, jedynie dotychczasowy wynik nieco poprawia humor.

Glimt - Lech (0:0) - 87' Gronbeak jednak zmieniony. Na jego miejsce wszedł Tjaerandsen-Skau.

Glimt - Lech (0:0) - 85' Gospodarze zamknęli Lecha na własnej połowie, a jakakolwiek próba kontrataku kończy się na odbierze bądź błędzie piłkarza z Poznania.

Glimt - Lech (0:0) - 83' Norweg jednak wraca na murawę, a Bodo/Glimt przeprowadza kolejny atak.

Glimt - Lech (0:0) - 81' Gronbaek zmuszony do opuszczenia boiska. Na jego kostce widoczna krew.

Glimt - Lech (0:0) - 80' Zmiany w obu zespołach. Schodzą Karlstrom (Lech) i Wembangomo (Glimt), a wchodzą Dagerstal (Lech) i Amundsen (Glimt).

Glimt - Lech (0:0) - 77' Nie ma dziś łatwego życia Skóraś. Jest najczęściej faulowanym zawodnikiem tego spotkania.

Glimt - Lech (0:0) - 76' Cały zespół ze stolicy Wielkopolski cofnięty na swoją połowę.

Glimt - Lech (0:0) - 74' Nieco ponad 15 minut do końca podstawowego czasu gry. Dla "Kolejorza" wynik jak na razie korzystny, ale gospodarze na pewno nie zamierzają odpuścić i będą chcieli wyjść na prowadzenie.

Glimt - Lech (0:0) - 73' W Lechu druga zmiana - Velde w miejsce Szymczaka.

Glimt - Lech (0:0) - 72' Skóraś nieprzepisowo zatrzymany przy próbie kontrataku.

Glimt - Lech (0:0) - 70' Potrójna zmiana w składzie gospodarzy. Espejord za Moumbagnę, Sorli za Mvukę i Zugelj za Pellegrino.

Glimt - Lech (0:0) - 68' Siadło nieco tempo spotkania. To jednak gospodarze powinni się tym bardziej przejmować, gdyż to dla nich remis na własnym stadionie jest rezultatem niekorzystnym.

Glimt - Lech (0:0) - 67' Kolejna akcja Bodo/Glimt, ale piłka w rękach Bednarka.

Glimt - Lech (0:0) - 65' Moumbagna obejrzał żółty kartonik po bezpardonowym "skoszeniu" defensora Lecha.

Glimt - Lech (0:0) - 64' Nic takiego się nie wydarzyło i to teraz gospodarze starają się oddać strzał na bramkę.

Glimt - Lech (0:0) - 63' Przy piłce teraz "Kolejorz". Czekamy na jakąś akcję.

Glimt - Lech (0:0) - 60' Strzał po ziemi Gronbaeka mija bramkę Bednarka o centymetry.

Glimt - Lech (0:0) - 58' Źle rozegrany korner, po którym była szansa na kontrę dla Glimt, ale Skóraś ratuje sytuację dzięki swojej szybkości.

Glimt - Lech (0:0) - 57' Bardzo dobre wyjście poznaniaków spod własnego pola karnego i to teraz oni starają się zagrozić bramce przeciwnika. Mamy rzut rożny.

Glimt - Lech (0:0) - 54' Groźne uderzenie głową po dośrodkowaniu z rogu napastnika z Bodo, ale piłka o pół metra minęlą bramkę.

Glimt - Lech (0:0) - 53' Co za szansa Marchwińskiego! Skrzydłowy miał piłkę wystawioną 5 metrów od bramki, ale uderzył kozłem ponad poprzeczką...

Glimt - Lech (0:0) - 52' Przerwa w grze - Salomon na boisku bo starciu z Moumbagnem.

Glimt - Lech (0:0) - 51' Strzelają zawodnicy Glimt, ale ponownie niecelnie.

Glimt - Lech (0:0) - 50' Po faulu chęć szybkiego rozegrania rzutu wolnego przez poznaniaków kończy się niecelnym podaniem i piłką za linią bramkową.

Glimt - Lech (0:0) - 49' Berg ponownie fauluje piłkarza Lecha, jednak wciąż nie obejrzał żółtej kartki.

Glimt - Lech (0:0) - 48' "Kolejorz" przechodzi na formację czterema obrońcami. Jest to skutek zmiany w przerwie - skrzydłowy za środkowego defensora.

Glimt - Lech (0:0) - 47' Niezwykle niecelny strzał Pellegrino zza pola karnego.

Glimt - Lech (0:0) - 46' W drużynie z Poznania jedna zmiana - Marchwiński za Kvekveskiriego.

Glimt - Lech (0:0) - 46' Piłkarze ponownie na boisku. Od środka grę wznawia Lech.

Kwadrans przerwy, po którym wracamy na Aspmyra Stadion.

Glimt - Lech (0:0) - 45+ 2' Koniec pierwszej części spotkania. Wynik remisowy, ale przy takiej grze, prędzej czy później gospodarzom powinno coś "wpaść". Lech musi coś zmienić w swojej grze, jeśli chce wciąż mieć szansę na awans w tym dwumeczu.

Glimt - Lech (0:0) - 45+1' Minuta doliczona do pierwszej połowy.

Glimt - Lech (0:0) - 44' Gospodarze starają się jeszcze przed przerwą zagrozić bramce "Kolejorza".

Glimt - Lech (0:0) - 42' Patrick Berg z kolejnym faulem. Prosi się o kartonik.

Glimt - Lech (0:0) - 41' Dobrze zachowują się piłkarze Lecha na przedpolu, nie pozwalając gospodarzom na uderzenia z dystansu.

Glimt - Lech (0:0) - 39' Piłkarze z Norwegii mają widoczną przewagę na boisku, ale niewiele z tego jak na razie wynika. Jeden groźniejszy strzał pewnie wybity przez golkipera poznaniaków.

Glimt - Lech (0:0) - 38' Wznawiają gospodarze rzutem sędziowskim.

Glimt - Lech (0:0) - 37' Na murawie leży jeden z graczy "Kolejorza". Powodem uderzenie w głowę.

Glimt - Lech (0:0) - 36' Bednarek zmuszony do interwencji po strzale Gronbaeka.

Glimt - Lech (0:0) - 35' Żółta kartka dla Murawskiego.

Glimt - Lech (0:0) - 32' Starał się przedrzeć w pole karne rywali Skóraś z lewej strony, ale kończy się to tylko stratą piłki. Poznaniacy pozbawieni argumentów.

Glimt - Lech (0:0) - 31' Piekielnie szybcy są napastnicy z Bodo. Jedno mniej celne podanie w defensywie Lecha skutkuje nerwową sytuacją w polu karnym Bednarka.

Glimt - Lech (0:0) - 30' Skoro już mowa o strzałach, to gospodarze oddali ich 6, przy żadnym po stronie gości. Pół godziny gry już za nami.

Glimt - Lech (0:0) - 28' Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Z dystansu swojego szczęścia spróbował Berg.

Glimt - Lech (0:0) - 27' Błąd defensora Glimt szybko naprawiony przez jego kolegę z zespołu. Okres lepszej, bardziej ofensywnej gry Mistrza Polski.

Glimt - Lech (0:0) - 25' Gospodarze swoje ataki przeprowadzają w większości skrzydłami, skąd posyłają dośrodkowania w pole karne. Na szczęście dla drużyny z Poznania, gracze Glimt mają dziś rozregulowane celowniki.

Glimt - Lech (0:0) - 24' Trzy razy więcej podań po stronie Bodo/Glimt - około 160 przy 49 Lecha.

Glimt - Lech (0:0) - 23' Próbują poznaniacy swoich sił w ofensywie, ale szczelnie bronią się rywale. Nie pomagają też liczne błędy przyjezdnych.

Glimt - Lech (0:0) - 21' Posiadanie piłki 68/32 na korzyść gospodarzy.

Glimt - Lech (0:0) - 20' Groźne dośrodkowanie z prawego skrzydła piłkarza Glimt, ale strzał z woleja niecelny.

Glimt - Lech (0:0) - 19' Teraz to piłkarze Mistrza Polski starają się odebrać futbolówkę wysokim pressingiem.

Glimt - Lech (0:0) - 17' Korner nie przyniósł zagrożenia bramce Faye Lunda, ale poznaniacy wciąż przy piłce.

Glimt - Lech (0:0) - 16' I akcja w drugą stronę - rzut rożny dla Lecha.

Glimt - Lech (0:0) - 15' Bardzo groźna sytuacja wicemistrza Norwegii. Zabrakło tylko dostawienia nogi.

Glimt - Lech (0:0) - 14' Przyniosło to rezultat - niedokładne podanie jednego z piłkarzy z Poznania i aut dla gospodarzy.

Glimt - Lech (0:0) - 14' Lech w posiadaniu piłki, ale niezmordowani piłkarze Glimt nieustannie na nich naciskają.

Glimt - Lech (0:0) - 11' "Kolejorz" nie nacieszył się jednak nią długo. Glimt ponownie konstruuje swoją akcję.

Glimt - Lech (0:0) - 10' Michał Skóraś faulowany na własnej połowie przez kapitana rywali - Patricka Berga. Piłka dla Lecha.

Glimt - Lech (0:0) - 9' Widać wśród piłkarzy ofensywnych Bodo/Glimt chęć gry 1 na 1, w czym pomaga im dobre wyszkolenie techniczne.

Glimt - Lech (0:0) - 8' Piłka ponownie w posiadaniu gospodarzy, którzy mocno ją szanują.

Glimt - Lech (0:0) - 7' Pierwsza okazja dla Lecha, ale Ishak był na spalonym.

Glimt - Lech (0:0) - 5' Pierwsze pięć minut zdecydowanie lepsze w wykonaniu gospodarzy, którzy agresywnym pressingiem nie pozwalają na wiele piłkarzom z Wielkopolski.

Glimt - Lech (0:0) - 4' Glimt rozpoczął bardzo agresywnie, zamykając swojego rywala na jego połowie,

Glimt - Lech (0:0) - 3' Bardzo niepewnie zaczynają poznaniacy w defensywie - rzut rożny dla gospodarzy.

Glimt - Lech (0:0) - 2' Piłkarze z Norwegii starają się zagrozić atakiem pozycyjnym.

Glimt - Lech (0:0) - 1' Sędzia rozpoczął spotkanie, przy piłce gospodarze.

Piłkarze właśnie pojawili się na boisku.

Sędzią spotkania na Aspmyra Stadion będzie Austriak - Harald Lechner.

Bodo/Glimt: Faye Lund - Sorensen, Lode, Moe, Wembangomo - Gronbaek, Berg, Konradsen - Pellegrino, Moumbagna, Mvuka Mugisha.

Lech Poznań: Bednarek - Czerwiński, Milić, Kvekveskiri, Salomon, Pereira - Skóraś, Karlstrom, Murawski, Szymczak - Ishak.

Witamy na relacji live z meczu Bodo/Glimt vs Lech Poznań. Za około 15 minut pierwszy gwizdek, a więc czas poznać składy obu drużyn.