Liga Europy: remis Barcelony z Manchesterem United
muammerokumus/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.02.2023, 20:47

FC Barcelona zremisowała 2:2 z Manchesterem United w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Spotkanie było bardzo emocjonujące i pełne zwrotów akcji. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Po początkowym okresie przewagi Barcy, kiedy m.in. Pedri uderzył nad bramką, do głosu doszli goście. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Wout Weghorst. Inna sprawa, że Holender w momencie podania był na spalonym. Chwilę później strzał Marcusa Rashforda obronił Marc-Andre ter Stegen. W końcówce pierwszej połowy do interwencji został zmuszony także David de Gea po akcji Jordiego Alby.

W drugiej połowie na Camp Nou zrobiło się prawdziwe widowisko.  Ledwie pięć minut po zmianie stron wynik meczu otworzył Marcos Alonso, celnie główkując po rzucie rożnym. Goście szybko odrobili straty. W 53. minucie Fred zagrał do Rashforda, a ten strzałem przy bliższym słupku zaskoczył golkipera. W inauguracyjnym kwadransie padła jeszcze jedna bramka. Dośrodkowana piłka odbiła się od Julesa Kounde i mieliśmy trafienie samobójcze. To drugi taki przypadek Francuskiego obrońcy w tym miesiącu. Gospodarze dążyli do odrobienia strat i ta sztuka udała się w 76. minucie po golu Raphinhi. W końcówce bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść była Barcelona. David de Gea pozostał już niepokonany i mecz zakończył się wynikiem 2:2, co daje perspektywę ciekawego starcia rewanżowego.

FC Barcelona - Manchester United: 2:2 (0:0)

Bramki: 50' Alonso, 77' Raphinha - 53' Rashford, 59'(s.) Kounde

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Alonso (67' Christensen), Alba (67' Balde) - Pedri (41' Sergi Roberto), de Jong, Kessie (67' Fati) - Gavi, Lewandowski, Raphinha (83' Torres)

Manchester: de Gea - Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia - Fernandes, Casemiro, Fred, Sancho (82' Garnacho), Rashford - Weghorst

Żółte kartki: 30' Alba, 73' Gavi - 43' Varane, 66' Casemiro, 72' Malacia

Sędzia: Maurizio Maurani