NHL: porażka New Jersey w St. Louis
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 17.02.2023, 10:33

Dzisiaj swoje mecze rozegrały drużyny z czołówki Konferencji Wschodniej. Po zwycięstwa sięgnęły Boston Bruins i Carolina Hurricanes, a przegrali New Jersey Devils. Na wyjeździe ulegli 2:4 St. Louis Blues.

Chociaż St. Louis Blues daleko do czołowej ósemki w Konferencji Zachodniej, to ostatnio mają dobrą passę. Dzisiaj odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, będąc raczej skazanym na porażkę. Na swoim lodowisku podejmowali trzecią ekipę na Wschodzie New Jersey Devils. W 17. minucie krążek do bramki rywali dobił Paweł Buchniewicz. Minutę później również w zamieszaniu wyrównał Dawson Mercer. W drugiej tercji Blues wyszli na prowadzenie 3:1. Jeszcze w tej części gola kontaktowego strzelił Erik Haula. W połowie trzeciej odsłony bramkę na 4:2 zdobył w przewadze Brayden Schenn. Devils nie zdołali już odrobić strat.

Dużo lepiej poradziły sobie dwie czołowe drużyny na Wschodzie. Boston Bruins rozgromili 5:0 Nashville Predators. Carolina Hurricanes pewnie wygrali 6:2 z Montreal Canadiens, a hat-tricka zanotował Seth Jarvis. Do niespodzianki doszło w Columbus. Blue Jackets, czyli ostatni zespół Konferencji Wschodniej pokonał 3:1 Winnipeg Jets, którzy plasują się na trzeciej pozycji na Zachodzie.

Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 6:2 (2:1, 0:1, 4:0)
Columbus Blue Jackets - Winnipeg Jets 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Washington Capitals - Florida Panthers 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
Nashville Predators - Boston Bruins 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Calgary Flames - Detroit Red Wings 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
St. Louis Blues - New Jersey Devils 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Seattle Kraken - Philadelphia Flyers 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)