Narciarstwo alpejskie - MŚ: Odermatt wygrywa w slalomie gigancie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 17.02.2023, 14:37

Marco Oderamtt zdobył medal w piątkowym slalomie gigancie w ramach alpejskich Mistrzostw Świata 2023, które rozgrywane są we francuskim Courchevel-Meribel.

Po pierwszym przejeździe prowadził startujący z numerem trzecim - Austriak Marco Schwarz. Mistrz świata w superkombinacji z 2021 roku pojechał w czasie 1 minuty, 19 sekund i 47 setnych sekundy. 2. miejsce ze stratą 0,58 sekundy zajmował rozpoczynający piątkowe zmagania lider PŚ - Szwajcar Marco Odermatt, który na tegorocznym czempionacie zdobył złoto w zjeździe, zaś na igrzyskach w Pekinie triumfował w gigancie. Czołową trójkę ze stratą 0,76 sekundy uzupełniał Słoweniec Zan Kranjec.

Do drugiego przejazdu zakwalifikował się też Piotr Habdas, który ze stratą 5,96 sekundy zajął 3. miejsce.

Najlepsza trzydziestka do drugiego przejazdu przystępowała w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc. W dalszej kolejności do drugiej części zawodów przystąpili zawodnicy z miejsc 31-60.

Ostatecznie po triumf sięgnął Odermatt, który wygrał z czasem 2 minut, 34 sekund i 8 dziesiątych sekundy. 2. miejsce ze stratą 0,32 sekundy zajął kolejny ze Szwajcarów - Loic Meillard, zaś na 3. miejsce spał Schwarz, który do najlepszego stracił 0,40 sekundy. W sekundzie straty do Odermatta zmieściło się łącznie 4 alpejczyków. Piotr Habdas z czasem 2 minut, 42 sekund i 98 setnych sekundy zdołał awansować na 30. pozycję.