WTA Doha: genialna gra Świątek, Polka zagra o obronę tytułu!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Data publikacji: 17.02.2023, 17:53

Iga Świątek nie zwalnia tempa! Po błyskawicznym 54-minutowym spotkaniu z Danielle Collins liderka światowego rankingu zagrała w półfinale z Weroniką Kudiermietową, która na korcie wytrzymała zaledwie dwie minuty dłużej. Szybkie 6:0, 6:1 i Polka zagra o obronę tytułu sprzed roku z Jessicą Pegulą.

22 lutego 2022 roku Iga Świątek pokonała Viktoriję Golubic 6:2, 3:6, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 Doha, rozpoczynając piękną serię 37 zwycięstw z rzędu. Przez niemal pół roku raszynianka nie przegrała nawet jednego spotkania, triumfując w tym czasie w sześciu różnych imprezach, w tym podczas wielkoszlemowego Roland Garros. Teraz niemal rok później Polka ponownie zagra w finale katarskiej imprezy, po tym, jak w ekspresowym tempie rozprawiła się z Weroniką Kudiermietową 6:0, 6:1.

W pierwszym secie byliśmy świadkami absolutnej dominacji w wykonaniu 21-latki, która oddała przeciwniczce zaledwie siedem punktów. Iga zaprezentowała niesamowicie agresywny tenis, od samego początku spychając Rosjankę do głębokiej defensywy. W gemach serwisowych Polki Kudiermietowa była zupełnie bezradna, wygrywając zaledwie jedną wymianę, a przy własnym podaniu było to tylko sześć z osiemnastu piłek.

W drugiej części meczu Weronika podjęła jeszcze walkę i zdołała wygrać jednego gema, wyrównując na 1:1, ale na nic więcej nie było jej stać. Od tego momentu na korcie rządziła liderka światowego rankingu, która prezentowała niemal bezbłędną grę. Ostatecznie Iga Świątek pokonała Weronikę Kudiermietową 6:0, 6:1 i w meczu o obronę tytułu zagra z Jessicą Pegulą. Dla naszej tenisistki będzie to okazja do rewanżu za styczniową porażkę z Amerykanką w United Cup 2:6, 2:6.

Iga Świątek (POL) [1] — Weronika Kudiermietowa (RUS) [8] 6:0, 6:1