PHL: szalony mecz w Krakowie dla "Pasów"

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 17.02.2023, 20:55

Za nami 44. kolejka Polskiej Hokej Ligi, w której padło aż 30 bramek. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Krakowie, gdzie Comarch Cracovia mierzyła się z ekipą z Sanoka.

Comarch Cracovia 6:5 Marma Ciarko STS Sanok

1' Rac, 2' Kapica, 27' Gula, 35' Nemec, 37' Jezek, 57' Łyszczarczyk - 3' Makela, 17', 19' Ahoniemi, 47', 57' Lorraine

Wielkich emocji dostarczyło spotkanie w Krakowie, gdzie Comarch Cracovia pokonała ekipę z Sanoka 6:5. Kibice ledwo zdążyli się rozsiąść w hali, a "Pasy" prowadziły już 2:0 po golach Romana Raca i Damiana Kapicy. Sanoczanie nie pozostali dłużni i błyskawicznie złapali kontakt dzięki trafieniu Juho Makeli. Goście uderzyli jeszcze pod koniec pierwszej tercji za sprawą dubletu Niko Ahoniemiego. Druga tercja należała w całości do krakowian, którzy zdobyli w niej trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Jiri Gula, Erik Nemec i Ales Jezek, który wykorzystał grę w przewadze. W ostatniej odsłonie kolejnym dubletem po stronie gości popisał się Johan Lorraine i na około cztery minuty przed końcem meczu było 5:5. Jednak decydujący cios wyprowadziła Cracovia, a konkretnie Alan Łyszczarczyk i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:5.

.....

Pozostałe wyniki:

GKS Katowice 3:2 dogr. Zagłębie Sosnowiec

37' Hitosato, 39' Kolusz - 8' Friberg, 10' Kotlorz

GKS Tychy 3:4 JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

53' Komorski, 58' Nilsson, 59' Jeziorski - 7' Sevcenko, 31' Nalewajka, 33' Jansons, 48' Kostek

Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 dogr. KH Energa Toruń

5' Cichy, 33' Wanat, 35' Da Costa, * Szczechura - 33' Szucs, 48' Maćkowski, 52' Jaworski